Reklama

Leon Florczyk był najdłużej urzędującym sołtysem. Rządził w Dąbrowie przez 28 lat

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Leon Florczyk był najdłużej urzędującym sołtysem. Rządził w Dąbrowie przez 28 lat - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Odeszli Leon Florczyk przez 28 lat był sołtysem Dąbrowy. Zmarł w wieku 86 lat.

Reklama

 W niedzielę 24 kwietnia zmarł Leon Florczyk. Miał 86 lat. Był najdłużej urzędującym sołtysem w gminie Jarocin. Swoją funkcję pełnił w Dąbrowie przez 28 lat, od 1990 roku - z przerwą w latach 2006-2010 - aż do śmierci. Był też najstarszym sołtysem. Mieszkańcy mówią, że był bardzo oddany sprawom sołectwa, życzliwy. Uroczystości pogrzebowe poprzedziła msza św. w kościele w Siedleminie. Został pochowany na miejscowym cmentarzu.

- Przez pewien okres życia byłem nawet mieszkańcem Dąbrowy. Znałem pana sołtysa bardzo wcześnie i dobrze wspominam. Często wypytywał mnie, co można jeszcze załatwić dla swojej miejscowości. Naprawdę żył Dąbrową. Ostatnio przejmował się mocno budową drogi, która odbywała się etapami. Bardzo dbał o tę wioskę. I bardzo też przeżywał, jeśli czegoś nie udało się zrobić - podkreśla radny Andrzej Skrzypczak, który obecnie mieszka w Siedleminie.

Dodaje, że Leon Florczyk jako jeden z nielicznych był obecny na każdej sesji i zawsze zostawał do końca obrad.

- Pamiętam, że kiedy przegrał wybory na sołtysa kilkoma głosami, było mu bardzo przykro. Ale powrócił na to stanowisko. Był prawdziwym sołtysem z krwi i kości, zaangażowanym w życie swojej miejscowości bez reszty. W ostatnim okresie z uwagi na wiek i choroby na pewno było mu już coraz ciężej - wspomina pan Andrzej.   

W dniu pogrzebu na godz. 15.00 została zwołana sesja nadzwyczajna, na której została podjęta uchwała dotycząca ustalenia terminu wyboru nowego sołtysa wsi Dąbrowa. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy