Reklama

"Barwicki", JUTW i Stowarzyszenie Jarocin XXI żegnają Annę Kowalską

Opublikowano:
Autor:

"Barwicki", JUTW i Stowarzyszenie Jarocin XXI żegnają Annę Kowalską - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
11
zdjęć

Udostępnij na:
Facebook
Odeszli Anna Kowalska była artystyczną duszą. Działała w wielu organizacjach. Jej pasją była scena. Realizowała ją na różne sposoby. Mimo problemów zdrowotnych do samego końca była z Chórem Mieszanym im. K. T. Barwickiego w Jarocinie. Jutro jej rodzina i przyjaciele z różnych stowarzyszeń odprowadzą ją w ostatnią drogę.

Reklama

Anna Kowalska zapisze się w pamięci wszystkich jako bardzo kolorowa osoba. Uzewnętrzniało się to nie tylko w jej sposobie ubierania, ale również i w sposobie bycia. Od lat była zaangażowana w wiele przedsięwzięć. Miała artystyczną duszę. Od wielu lat współpracowała ze Stowarzyszeniem Jarocin XXI. 

"Zachwycała nas pogodą ducha, życzliwością, serdecznym uśmiechem, ale przede wszystkim swoimi pasjami i odwagą twórczą.  Przy naszym stowarzyszeniu Jarocin XXI działał Teatr 50+. W tej grupie była i Pani Ania. Na zawsze zapamiętamy jej role w "Bajkach z Krainy Lajlonii" na podstawie bajek Leszka Kołakowskiego, znakomite interpretacje wierszy Wisławy Szymborskiej w „Rymowankach dla dużych dzieci” i piosenki Kabaretu Starszych Panów z programu "Piosenka jest dobra na wszystko". Dziękujemy Pani Aniu za wszystko, czym nas Pani obdarowała. Do zobaczenia" - napisano we wspomnieniu. 

Anna Kowalska przez wiele lat była również słuchaczką Jarocińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. 

"Wspaniała postać, artystka, chórzystka. Anno, zostaniesz w naszej pamięci jako bardzo sympatyczna i pracowita osoba, wspaniała koleżanka - zawsze skromna i uśmiechnięta. Odeszłaś od nas zbyt wcześnie. Bardzo nam będzie Ciebie brakowało" - czytamy na profilu Jarocińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. 

Nie żyje Anna Kowalska z Jarocina. Do samego końca była z chórem "Barwickiego" 

Jeszcze dłuższy staż miała w Chórze Mieszanym im. Kazimierza Tomasza Barwickiego w Jarocinie. Działała w zarządzie. Była skarbniczką. W zeszłym roku w sierpniu, podczas obchodów 130-lecia "Barwickiego" została wyróżniona złotą odznaką honorową Południowowielkopolskiego Związku Chórów i Orkiestr w Ostrowie Wielkopolskim. Mimo że walczyła z chorobą nowotworową ze swoimi przyjaciółmi była aż do samego końca. W połowie marca wspólnie z nimi świętowała 132. rocznicę powstania "Barwickiego" podczas koncertu w kościele św. Marcina w Jarocinie oraz wspólnego obiadu w restauracji "Klubowa".  

"Z ogromnym żalem i bólem serca żegnamy Anię, naszą chórzystkę, koleżankę i przyjaciółkę, z którą przez wiele lat dzieliliśmy smutki i radości. Było tych radości wiele. Gdy śpiewająco idzie się przez życie, staje się ono łatwiejsze, bardziej przyjazne. Ciężko jest żegnać kogoś, kto jeszcze mógł być z nami. Ania pogodna, życzliwa i szczęśliwie rozśpiewana zostanie w naszej pamięci. W każdym z nas pozostanie Twój dobry obraz i Twój dobry duch. Do końca była z nami, chórzystami. Przygnieciona chorobą, jeśli tylko mogła, towarzyszyła nam na koncertach. Pamięć o Tobie, Aniu, pozostanie w chórze na zawsze. Tam w górze potrzebują widać chórzystów, skoro ich powołują. Niech Ci niebo łaskawym będzie. Raduj się wiecznym szczęściem... rozśpiewanym, niebiańskim szczęściem" - napisała w pożegnaniu prezeska Halina Florczyk.

Anna Kowalska miała 73 lata. Zmarła w poniedziałek 15 maja. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w czwartek 18 maja. Msza św. żałobna zostanie odprawiona o godz. 13.00 w kościele św. Antoniego Padewskiego w Jarocinie. O godz. 14.00 rozpocznie się pogrzeb na cmentarzu parafialnym. 

Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia.  

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy