Reklama

Andrzej Frąckowiak 1946-2020. Przez ćwierćwiecze zarządzał stowarzyszeniem absolwentów jarocińskiego ogólniaka

Opublikowano: śr, 18 lis 2020 07:32
Autor:

Andrzej Frąckowiak 1946-2020. Przez ćwierćwiecze zarządzał stowarzyszeniem absolwentów jarocińskiego ogólniaka - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Odeszli Andrzej Frąckowiak nie żyje. Prezes Stowarzyszenia Absolwentów i Wychowanków Państwowego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Jarocinie zmarł w poniedziałek 9 listopada w wieku 74 lat. Pogrzeb odbędzie się w czwartek 19 listopada.

Reklama

Smutne informacje napłynęły do naszej redakcji w poniedziałek wieczorem. Andrzej Frąckowiak był absolwentem jarocińskiego ogólniaka. Maturę zdał w 1963 roku. Wydział Elektryczny Politechniki Poznańskiej ukończył w 1969 roku. 

 

Frąckowiak urodził się w Dolsku w 1946 roku, ale całe życie zawodowe związany był z Jarocinem. Jak czytamy w monografii wydanej z okazji 100-lecia Liceum Ogólnokształcącego w Jarocinie od 1979 roku kierował pracami kolejnych komitetów organizacyjnych zjazdów absolwentów liceum z okazji rocznic powołania szkoły. 

 

Przez ostatnie 25 lat był pierwszym i jedynym prezesem Stowarzyszenia Absolwentów i Wychowanków Państwowego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Jarocinie. To on, jak podkreślają członkowie organizacji, był pomysłodawcą wielu inicjatyw podejmowanych na przestrzeni ostatniego ćwierćwiecza przez stowarzyszenie.

Działał również w Fundacji 750-lecia Jarocina. 

W latach osiemdziesiątych ubiegłego stulecia zmarły był zastępcą naczelnika Miasta i Gminy Jarocin, którego naczelnikiem był Czesław Robakowski. Z racji pełnionej funkcji jego nazwisko można odnaleźć między innymi w komitecie organizacyjnym ówczesnych festiwali rockowych.   

Frąckowiak pracował też w zespole wydawanych przez magistrat Zapisków Jarocińskich. 

 

Zawodowo Andrzej Frąckowiak był związany również z jarocińską gospodarką komunalną. Na początku ubiegłej dekady kierował powołaną wówczas spółką Jarocińskie Linie Autobusowe, która powstała w 2001 roku na bazie Miejskiego Zakładu Komunikacji. 

 

Od początku starał się wprowadzać innowacyjne zmiany w jarocińskiej komunikacji. To dzięki jego pomysłowi już w 2006 roku w "Emkach" testowano internetowy rozkład jazdy, dostępny za pośrednictwem telefonów komórkowych. Spółką zarządzał do 2008 roku. 

 

Andrzej Frąckowiak miał 74 lata. W ostatnim czasie zmagał się z poważną chorobą. Zmarł w poniedziałek 9 listopada.

 

Uroczystości pogrzebowe odbędą się jutro (czwartek 19 listopada). Rozpoczną się o godz. 13.00 mszą św. żałobną w kościele św. Marcina w Jarocinie. Andrzej Frąckowiak zostanie pochowany o godz. 14.00 na cmentarzu komunalnym. 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy