Reklama

Zostań animatorem, zdobądź certyfikat, tchnij życie w JOK

Opublikowano:
Autor:

Zostań animatorem, zdobądź certyfikat, tchnij życie w JOK - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

Tylko do końca miesiąca osoby, które chcą zostać animatorami społecznymi, mogą zgłaszać się do Jarocińskiego Ośrodka Kultury na bezpłatne szkolenie.

Justyna Zawieja, dyrektorka JOK-u, tłumaczy, że wprowadzenie animatorów w ramach przekształcenia Jarocińskiego Ośrodka Kultury przyniesie w Jarocinie nową jakość. – Liczymy, że animatorzy tchną życie w mury JOK-u, że poprzez ich działania mieszkańcy odkryją drzemiący w nich potencjał, że jeszcze aktywniej będą uczestniczyli w życiu społecznym czy kulturalnym – mówi.

Kim jest animator? - To osoba, która inicjuje powstawanie różnych grup społecznych, łączy je, stara się je aktywizować. (…) Animatorzy to zarówno „zwykli” mieszkańcy, którzy próbują ożywić swoje osiedle, wieś lub dzielnicę, ale także osoby, które pracują w ośrodkach pomocy społecznej, domach kultury, kołach gospodyń wiejskich, stowarzyszeniach, radach sołeckich – wyjaśnia Zawieja.

Bezpłatne szkolenia kierowane są przede wszystkim do osób pełnoletnich, aktywnych, które działają w stowarzyszeniach, grupach nieformalnych czy jednostkach samorządu terytorialnego. Uczestnicy i uczestniczki będą mogli m.in. przygotować się do pracy z lokalną społecznością, zwiększyć swoją wiedzę i umiejętności z zakresu animacji oraz zdobyć certyfikat Animatora Społecznego.

Cały cykl szkoleniowy (marzec 2015-luty 2016) będzie się składał z 10 sesji (pięciu 1-dniowych oraz pięciu 2-dniowych).

Nabór uczestników trwa do 28 lutego. Do tego czasu trzeba dostarczyć osobiście lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wypełniony formularz zgłoszeniowy. Można go znaleźć na stronie internetowej Jarocińskiego Ośrodka Kultury.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE