Reklama

Znów zagrają na siedem sztabów

Opublikowano:
Autor:

Znów zagrają na siedem sztabów - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

W niedzielę 11 stycznia już po raz 23. „zagra” Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Na naszym terenie zarejestrowano siedem sztabów: po dwa w Jarocinie i Kotlinie oraz po jednym w Nowym Mieście, Chrzanie i Dobieszczyźnie.

Z dwóch jarocińskich jeden zorganizowała Organizacja Harcerska „Rodło” (54 osoby), a drugi - liczący aż 85 wolontariuszy - Zespół Szkół Społecznych w Jarocinie. W Kotlinie dziesięciu wolontariuszy będzie zbierać pieniądze na polepszenie warunków leczenia na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz zapewnienia godnych warunków opieki medycznej dla seniorów w ramach Towarzystwa Walki z Kalectwem. Na ulicach kwestować będą też członkowie sztabu działającego w kotlińskim gimnazjum.

Do finału WOŚP włączyło się także dwudziestu uczniów Szkoły Podstawowej w Dobieszczyźnie. Będą kwestować pod kościołami, a od godz. 16.00 również w szkole, gdzie zaplanowano m.in. balik karnawałowy dla dzieci, występy artystyczne, loterię fantową, kawiarenka i licytacje. W Nowym Mieście sztab działać będzie w Gminnym Ośrodku Kultury.

Przedstawiciele ZSS będą kwestować już w sobotę 10 stycznia, ponieważ w tym dniu, jak co roku w Jaraczewie odbędzie się Noworoczny Koncert Kolęd połączony z 23. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Początek imprezy w parku o godz. 19.00. Dzień później kwesta będzie nie tylko na ulicach, ale również podczas występów w Jarocińskim Ośrodku Kultury. Cykl imprez rozpocznie się o godz. 14.00 „harcerskimi harcami”. Od godz. 15.15 na scenie prezentować się będą artyści związani z ośrodkiem kultury. Na godz. 16.00 zaplanowano pokaz strażackiego sprzętu na placu przed budynkiem. Można będzie posłuchać zespołów „Persona non grata” i „S.O.U.L.” (od godz. 18.00), a później po „światełku do nieba” (godz. 20.00) zagrają „Tandeta Blues Band” i „Drop”. W przerwach można będzie licytować gadżety WOŚP.

W Chrzanie dwudziestoosobowy sztab jak zwykle został utworzony przez miejscowy Klub Rekreacyjno-Sportowy TKKF „Europejczyk”. Zbiórce towarzyszyć będą imprezy sportowe: VII Marsz Nordic Walking, VII Nocny Bieg „Europejczyka”, bieg i marsz pod hasłami „Policz się z cukrzycą” oraz „W zdrowym ciele zdrowy duch”. O godz. 20.00 w łączności z innymi sztabami zaplanowano „światełko do nieba”.

Do akcji włączyli się także fryzjerzy. W niedzielę 11 stycznia na rzecz Orkiestry pracować będzie Studio Fryzur Cosmo z Jarocina (ul. Dąbrowskiego 1).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE