reklama
reklama

Weekend z Festiwalem Millenium Docs Against Gravity w kinie "Echo" w Jarocinie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Materiały organizatora

Weekend z Festiwalem Millenium Docs Against Gravity w kinie "Echo" w Jarocinie  - Zdjęcie główne

foto Materiały organizatora

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura 19. edycja Millennium Docs Against Gravity - największego festiwalu filmowego w Polsce ruszyła w Warszawie, Poznaniu i Krakowie. Jak co roku Kino "Echo" daje jarociniakom szansę na obejrzenie kilku z najciekawszych filmów selekcji głównej.
reklama

Festiwalowe pokazy rozpoczną się w czwartek 19 maja bardzo aktualnym filmem: ”Dom z drzazg” dzieje się w środku wojny w Ukrainie i pokazuje to, czego nie widać w codziennych wiadomościach zza naszej wschodniej granicy: walkę o normalne dzieciństwo. W piątek nieco zaplanowano pokaz filozoficznej „Krowy” i fascynujący portret Jacques’a Cousteau. Sobota to portret współczesnego amerykańskiego fotoreportera Steve'a McCurry'ego - autora kultowych fotografii dokumentujących najważniejsze wydarzenia XX i XXI wieku, jak choćby ikonicznej zielonookiej afgańskiej dziewczynki. A pokazywana o 19.00 „Rzeka” to piękny obraz naszej planety. W niedzielę odbędzie się ostatni seans w ramach 19. edycji Millennium Docs Against Gravity. Na pożegnanie wyświetlony zostanie film dokumentalny „Poznaliśmy się w wirtualnej rzeczywistości”. Bilety na pojedyncze seanse kosztują 10 zł od osoby. Można też nabyć karnet na wszystkie filmy za 48 zł. 

 

Czwartek 19 maja, godz. 19.00

Dom z drzazg

(House Made of Splinters)

Dania, Szwecja, Finlandia, Ukraina, 2022, 88 min.

reż.: Simon Lereng Wilmont

 

Historia tymczasowego domu dziecka, położonego w samym środku ukraińskiej strefy wojennej, zaledwie 20 kilometrów od linii frontu. Poznajemy to miejsce oczami przebywających w nim podopiecznych. Pochodzą z rozbitych rodzin, przeżyli różne traumy i chowają w sobie wiele trudnych wspomnień. Pracownicy starają się zapewnić magiczną, bezpieczną atmosferę dzieciom, których los leży w rękach sądu.

 

Piątek 20 maja, godz. 17.00 

Krowa

(Cow)

Wielka Brytania, 2021, 94 min.

reż.: Andrea Arnold

 

Bohaterką filmu jest krowa Luma. Obserwujemy cykl jej życia i zanurzamy się w jej emocjach. Wybitna reżyserka Andrea Arnold („American Honey”) skupia się na czystej obserwacji. To pozbawione narracji filmowe studium życia Lumy jest próbą filozoficznego rozważenia losu i praw zwierząt hodowlanych, bezrefleksyjnie przez nas wykorzystywanych. 

 

Piątek 20 maja, godz. 19.00 

Podwodne życie Jacques'a Cousteau

(Becoming Cousteau)

USA, 2021, 92 min.

reż.: Liz Garbus

 

Nominowana do Oscara® Liz Garbus, znana z filmowych portretów Niny Simone i Marilyn Monroe, pokazuje życie Jacques’a Cousteau – francuskiego podwodnego naukowca, odkrywcy, pisarza i reżysera. Film wykorzystuje fragmenty fenomenalnych podwodnych filmów Cousteau, a także nieznane dotąd materiały archiwalne. Wycinki z jego pamiętników czyta Vincent Cassel. 

 

sobota 21 maja, godz. 17.00 

McCurry. W pogoni za kolorem

(McCurry: The Pursuit of Colour)

Hiszpania, Wielka Brytania, 2021, 93 min.

reż.: Denis Delestrac

 

Pierwszy pełnometrażowy portret współczesnego amerykańskiego fotoreportera Steve'a McCurry'ego – autora kultowych fotografii dokumentujących najważniejsze wydarzenia XX i XXI wieku: atak na WTC, wojny domowe w Libanie i Kambodży czy też ikoniczną zielonooką afgańską dziewczynkę. Film przedstawia kulisy jego życia i burzliwej 40-letniej kariery. 

 

sobota 21 maja, godz. 19:00 

Rzeka

(River)

Australia, 2021, 75 min.

reż.: Jennifer Peedom

 

Rzeki od zawsze kształtowały Ziemię, przepływały przez kontynenty, rzeźbiły krajobraz, a także nasze potrzeby, kultury i sny. Zapierające dech w piersiach obrazy (m.in. autorstwa Yanna Arthusa-Bertranda) uzupełnia poetycki scenariusz napisany przez pisarza Roberta Macfarlane’a i czytany przez Willema Dafoe. Muzyka w wykonaniu Australijskiej Orkiestry Kameralnej zawiera zarówno utwory klasyczne, jak i autorstwa Radiohead. 

 

niedziela 22 maja, godz. 17.00 

Poznaliśmy się w wirtualnej rzeczywistości

(We Met In Virtual Reality)

Wielka Brytania, 2022, 91 min.

reż.: Joe Hunting

 

Ten rewolucyjny film powstał w całości w wirtualnej rzeczywistości. Dokumentuje emocje uczestników oraz zażyłość tworzonych w tym świecie związków w nowym ruchu społecznym wyrosłym z komunikacji online. Reżyser przez dwa lata dokumentował podróż po VRChacie, który jest społeczną platformą wirtualnej rzeczywistości. W tym równoległym świecie każdy może być kim chce.

 

 

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama