Reklama

W Tarcach znów uczcili Święto Muzyki [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Pierwszego dnia października w murach Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych im. J. Dziubińskiej w Tarcach rozbrzmiewała muzyka.

Reklama

Muzyka towarzyszy nam od wielu wieków. Jest ona jednym z elementów kultury. Służyła obrzędom religijnym, tańcom, stanowiła tło do występów różnych artystów. Słuchano jej dla przyjemności i rozrywki na uroczystościach, na bogatych dworach i na zabawach – w gospodach. Na świecie obchody Międzynarodowego Dnia Muzyki trwają od 1975 roku – mówił organizator podczas wprowadzenia do koncertu.

Obchody święta muzyki w szkolnych murach w Tarcach zaczęły się w 1999 r. Koncert organizowany jest przede wszystkim dla klas pierwszych technikum, stanowiących corocznie główną część publiczności. W tym roku, w roli wykonawców instrumentalnej muzyki klasycznej, wystąpiły dwie uczennice ZSP-B: Gabriela Kowalewska i Aleksandra Matuszczak, racząc publiczność gitarowym duetem. Obok nich na scenie gościli przedstawiciele Państwowej Szkoły Muzycznej I-go Stopnia w Jarocinie – Hanna Andrzejczak (klarnet), Alicja Skrzypczak (saksofon), Franciszek Sobański (klarnet), Adam Andrzejczak (klarnet).

Uczniom szkoły muzycznej akompaniował Tomasz Ratajczak. W programie koncertu znalazła się też muzyka rozrywkowa w wykonaniu Zespołu Kameralnego Społecznego Ogniska Muzycznego, ktory ćwiczył i wystąpił pod okiem Krystiana Wawrockiego. Z zespołem śpiewały: Wiktoria Matuszczak (uczennica technikum w Tarcach), Samanta Idszak oraz Kaja Gruchalska. Reprezentantkami ogniska muzycznego, pod kierunkiem Zbigniewa Obary, były dwie skrzypaczki – Jagoda Pawlak i Zuzanna Płócienik. Koncert prowadziły uczennice ZSP-B: Joanna Michałkiewicz i Wiktoria Matuszczak.

Organizatorem wydarzenia był wicedyrektor Sławomir Adamiak. Goście i wykonawcy mieli okazję do wymiany zdań przy kawie. Poczęstunek przygotowała Maria Begier wraz uczennicami z kierunku technik technologii żywności.

 Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.   

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy