Reklama

Trzynastka zaśpiewa podczas koncertu galowego

Opublikowano:
Autor:

Trzynastka zaśpiewa podczas koncertu galowego - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

Wczoraj odbyły się przesłuchania uczennic i uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy biorą udział w Festiwalu Piosenki Młodzieżowej „Śpiewaj i walcz!”. Dzień wcześniej rywalizowali gimnazjaliści. Ogłoszenie wyników odbędzie się podczas koncertu galowego 27 marca o godz. 18.00 w Jarocińskim Ośrodku Kultury. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Chilli Crew.

W tym roku odbywa się już siódma edycja konkursu, jednak zmieniono jego formułę. Przede wszystkim umożliwiono występy starszej młodzieży. – To był dobry pomysł, żeby dodać drugą kategorię, bo jednak licealiści są bardziej świadomi tego, jak śpiewają i poziom generalnie był wyższy – przyznaje Tomasz Jankowski, pomysłodawca konkursu. – W kategorii ponadgimnazjalnej występowali wokaliści, których pamiętam jeszcze jako gimnazjalistów, i postęp, jaki zrobili przez ten czas jest naprawdę duży – ocenia. Dodaje też, że z roku na rok zmniejszają się różnice między poziomem występów poszczególnych uczestników. – Kiedyś była mocna grupa i trochę słabsza, a teraz ta różnica zaciera się. Jestem bardzo zaskoczony i zadowolony – mówi Tomasz Jankowski.

Podczas przesłuchań uczestników w obu kategoriach jury wysłuchało 29 wykonań. Jutro organizatorzy ujawnią nazwiska trzynastu osób, które zaśpiewają podczas koncertu galowego. – Te osoby na pewno mają nagrodę albo wyróżnienie. Ale kto, co zdobył, podamy dopiero w piątek – mówi Jankowski.

Tradycyjnie podczas koncertu galowego wystąpi zaproszony gość muzyczny. Tym razem będzie to zespół Chilli Crew. Wstęp jest wolny.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE