Reklama

Świąteczne spotkanie burmistrza Jarocina z OSP

Opublikowano: wt, 19 gru 2017 07:00
Autor:

Świąteczne spotkanie burmistrza Jarocina z OSP - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura

Jarocin. Burmistrz Jarocina. Ochotnicza Straż Pożarna. Adam Pawlicki. Inwestycje w Jarocinie. OSP gminy Jarocin

 

 

Przedstawiciele gminnych jednostek OSP spotkali się w minioną niedzielę na spotkaniu świąteczno-noworocznym z burmistrzem Jarocina w ratuszu.

 

 

Adam Pawlicki podziękował strażakom za zaangażowanie i sprawne działanie podczas walki z żywiołem podczas sierpniowych nawałnic. Powiedział także, że wspieranie OSP jest bardzo ważną częścią działalności samorządu.

 

- Dokładamy wszelkich starań, aby gminne jednostki OSP mogły realizować swoją misję w jak najlepszych warunkach i przy możliwie dobrym wyposażeniu. To pieniądze wydatkowane bardzo dobrze, bo zainwestowane w bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców gminy Jarocin – powiedział burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki.

 

Potwierdzeniem tych słów jest zakupiony niedawno ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy MAN wraz z wyposażeniem dla OPS w Witaszycach. Pojazd kosztował ponad 1,4 mln zł i został sfinansowany dzięki dotacjom z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Reszta tej sumy została pokryta za sprawą pożyczki z możliwością umorzenia do 40% z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu oraz wkład własny witaszyckiej Ochotniczej Straży Pożarnej.

 

 

W przyszłym roku nowy pojazd mogą dostać również strażacy z OSP w Potarzycy. Na ten cel zarezerwowane zostało 400 tys. zł. W roku 2018 gmina Jarocin chce przeznaczyć blisko milion złotych na działania z zakresu ochrony przeciwpożarowej. Poza wyposażeniem, fundusze mają zostać przeznaczone również na inwestycje, m. in. wykonanie bramy wyjazdowej przy remizie w Kadziaku, zakup elektronicznego systemu alarmowania i powiadamiania dla OSP w Mieszkowie czy przygotowanie projektu drugiego etapu budowy remizy OSP w Hilarowie.

 

 

Na spotkaniu odbyło się także oficjalne pożegnanie Zdzisława Regulskiego - kierownika Referatu Spraw Obywatelskich w Urzędzie Miejskim, który z końcem grudnia przechodzi na zasłużoną emeryturę.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 4 lata temu | ocena +5 / -2

    sel

    A jakie nagrody za trud i znój dal strażakom burmistrz/ Czy tylko kwiatki kupione za nasze?

  • 4 lata temu | ocena +3 / -1

    Łowca pedofilii

    Co z aferą seksualną w Witaszycach z księdzem w tle? Wie ktoś ? Sprawa uciszana ?