Reklama

Śpiewająco uczcili rocznicę wyboru papieża

Opublikowano:
Autor:

Śpiewająco uczcili rocznicę wyboru papieża - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

W rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża muzyka religijna rozbrzmiała w jaraczewskim ośrodku kultury.

Gminny Ośrodek Kultury w Jaraczewie nie zapomniał o dniu wyboru Karola Wojtyły na papieża, przypadającym na 16 października. W sali widowiskowej GOK-u odbył się tego dnia III Przegląd Piosenki Religijnej "Rybak". Wśród uczestników podzielonych na kategorie wiekowe, zaśpiewali przedstawiciele kilku okolicznych powiatów.

W przerwie między występami wokalistów z różnych grup wiekowych, na scenie pojawiła się Weronika Roszak. Prowadząca przegląd, która od lat uczy się śpiewać w GOK-u, wykonała "Halleluyah".

Poniżej możecie obejrzeć zmagania niektórych uczestników.

Po zakończeniu konkursu, jury prowadziło burzliwe obrady, ale zanim ogłoszono zwycięzców (szczegóły wkrótce w "Gazecie Jarocińskiej") na scenie pojawiła się Natalia Boyko, śpiewaczka z Ukrainy, która zachwyciła swoim głosem jaraczewską publiczność, śpiewając piosenki Anny German. Zaraz po jej występie zgromadzeni mogli posłuchać kwartetu muzycznego Accord z Tarnopola, który zaśpiewał w kilku językach, a także... akompaniował głosem Natalii Boyko.

Goście z zagranicy wpisali się repertuarem w program przeglądu i także zaśpiewali kilka religijnych piosenek. Nie zabrakło równie innego repertuaru.

Zobaczcie, co działo się wczoraj w Jaraczewie!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE