Reklama

Sławomir Koper o elitach PRL-u, szpiegach i gwiazdach. Spotkanie w Kamienicy Kultury w Jarocinie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Materiały organizatora

Sławomir Koper o elitach PRL-u, szpiegach i gwiazdach. Spotkanie w Kamienicy Kultury w Jarocinie  - Zdjęcie główne

Sławomir Koper o elitach PRL-u, szpiegach i gwiazdach. Spotkanie w Kamienicy Kultury w Jarocinie | foto Materiały organizatora

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura O elitach PRL, życiu towarzyskim tamtych lat, artystach, gwiazdach, skandalach, szpiegach itp. - o tym wszystkim będzie można już wkrótce porozmawiać ze Sławomirem Koprem - pisarzem, autorem książek historycznych, publicystą, scenarzystą.

Reklama

Spotkanie autorskie ze Sławomirem Koprem odbędzie się w Kamienicy Kultury w ramach projektu "Książki spod lady, czyli tajemnice z kamienicy". Program dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków gminy Jarocin. To już drugie spotkanie z cyklu. Gościem pierwszego był pisarz Mikołaj Grynberg. 

Sławomir Koper to polski pisarz, autor książek historycznych, publicysta, scenarzysta, radiowy, teatralny i telewizyjny ekspert historyczny. W swoich książkach przedstawia historię głównie poprzez fakty mało znane, zapomniane lub pomijane w „oficjalnych” monografiach. Prezentuje ważne i znane, ale także nieco już zapomniane postacie w kontekście życia prywatnego i codziennego oraz obyczajowości charakterystycznej dla danej epoki. Wychodzi z założenia, „że życie prywatne, z jego wszystkimi składnikami jest istotną częścią biografii każdego człowieka. A polityk czy artysta ukazany w szlafroku i kapciach zyskuje tylko na autentyczności”.

Uchodzi za jednego z najbardziej popularnych pisarzy historycznych - według informacji wydawców, do końca marca 2016 sprzedaż jego książek osiągnęła 800 tys. Pozycje jego autorstwa wielokrotnie znajdowały się na listach bestsellerów EMPIK, Matras i „Gazety Wyborczej”. W 2012 jego książka „Życie artystek w PRL” otrzymała nominację do bestsellera EMPiK-u, natomiast „Chorwacja. Przewodnik historyczny” została uhonorowana tytułem książki miesiąca przez Magazyn Literacki.

Jest autorem ponad 50 publikacji książkowych, kilkuset artykułów prasowych, scenarzystą kilku seriali dokumentalnych. W listopadzie 2013 został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi za popularyzację historii w społeczeństwie, a w listopadzie 2015 odznaką Zasłużony dla Kultury Polskiej nadaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego opowieści można posłuchać również na fb i youtubie.  

Spotkanie zaplanowano na piątek 3 czerwca. Początek o godz. 18.00. Bezpłatne wejściówki można już odbierać w Kamienicy Kultury.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy