W Spichlerzu Polskiego Rocka jest miejsce dla wielu gatunków muzycznych. W grudniu zeszłego roku odbył się tam występ rapera Peji. Teraz z okazji Dni Polskiego Bluesa - w piątek 3 lutego - odbędzie się wyjątkowy gitarowy koncert. Na scenie w pierwszej części muzycznego wieczoru zagra zespół "Break Night" w składzie:
- Robert Lewandowski - śpiew, gitara,
- Piotr Ożerski - gitara (ex Oddział Zamknięty, Old Breakout),
- Darek "Wodzu" Henczel - perkusja (ex Oddział Zamknięty, Old Breakout),
- Andrzej Wolak - bas (ex Piersi, Old Breakout), gościnnie - Jacek Korzeniowski - klawisze (ex Collage, Oddział Zamknięty).
W części drugiej zespół "Break Night" skrzyżuje gitary z gośćmi, którymi będą:
- Kozakiewicz Darek,
- Styczyński Jerzy,
- Lipina Maciej,
- Lekki Piotr,
- Kamiński Tomek,
- Mastalerz Robert.
Na koniec wieczoru zaplanowano jam session.
Początek wydarzenia o godz. 20.00 (otwarcie bram godzinę wcześniej). Bilety w cenie 55 zł można nabyć w Spichlerzu Polskiego Rocka oraz na kupbilecik.pl. Można dokonać również rezerwacji biletów: telefonicznie pod nr 516/121-859 lub mailowo pod adresem: spichlerz@muzeumjarocin.pl.
Czym są Dni Polskiego Bluesa?
Dni Polskiego Bluesa obchodzone są na początku lutego, ponieważ to właśnie w dniach 1-9 lutego 1971 - zespół "Breakout" nagrywał album „Blues” - pierwszą polską, stricte bluesową płytę. Idea jest taka, by w tych dniach szczególnie honorować dokonania naszych rodzimych artystów, prezentujących bluesa powstałego w naszym pięknym kraju i śpiewanego po polsku. Ich pomysłodawcą jest Piotr Wałecki, założyciel, wokalista i gitarzysta warszawskiego zespołu "Bluuzaut".Dni Polskiego Bluesa to swoisty „festiwal” - okazja do prezentowania historycznych utworów, przypominania drogi życiowej i muzycznej naszych własnych klasyków, ale także sposobność dla wielu współczesnych, bardziej lub mniej znanych, a nawet całkowicie nieznanych wykonawców, którzy wykonują, nie tylko nieśmiertelne covery, ale też tworzą własną muzykę bluesową w taki sposób, jaki im w duszach gra. Ten nietypowy „festiwal” trwa dziewięć, kolejnych dni, co ułatwia organizację i dopasowanie terminów, np. weekendowych - co roku inne. To dobra okazja do organizowania, na przestrzeni ponad jednego tygodnia, mniejszych lub większych koncertów poświęconych polskiej muzyce bluesowej. Festiwal jest spontaniczny i ogólnopolski, co oznacza, że odbywa się na terenie całej Polski. Inicjatorzy mają nadzieję, że idea się rozprzestrzeni, a imprezy tego typu na stałe zagoszczą na polskich scenach w martwym, do tej pory, dla polskiego bluesa okresie.
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Zdjęcia ze wszystkich sztabów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ZNAJDZIECIE TUTAJ
Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.