Reklama

Setki dzieci dostały odblaski z kartą

Opublikowano:
Autor:

Setki dzieci dostały odblaski z kartą - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

Uczniowie sześciu szkół podstawowych oraz oddziałów przedszkolnych wzięli udział w gali, na której dostali odblaskowe zawieszki do plecaków i specjalną kartę ICE, na której można umieścić numery telefonów do rodziców i opiekunów, co jest nie do przeceniania w przypadku zagrożenia.

Podczas gali odbyły się prelekcje policjantów i strażaków oraz pokazy ratownictwa medycznego. Artystyczną część wydarzenia wzbogacił teatrzyk, który w humorystycznej formie przedstawił dzieciom zasady dotyczące ich bezpieczeństwa.

W gali udział wzięło 700 dzieci z SP nr 2 i SP 3 w Jarocinie oraz SP w Golinie, SP w Wilkowyi, SP w Cielczy oraz SP w Mieszkowie. Pozostałe placówki z gminy do programu dołączą po wakacjach.

Akcję „Domofon ICE. Budimex Dzieciom” zorganizowała firma Budimex, która buduje obwodnicę Jarocina. – W Polsce odbywa się wiele akcji polegających na rozdawaniu dzieciom odblasków. Nasze działania różnią się od nich, ponieważ na bieżąco dokonujemy oceny realizacji programu. Założyliśmy, że jeśli po roku od przeprowadzenia programu w wybranej miejscowości około połowa uczestników wciąż będzie je miała przyczepione do plecaków, to wówczas program spełni swoje założenia. Okazuje się jednak, że ponad 73 procent dzieci po dwunastu miesiącach wciąż nosi je ze sobą – mówi Krzysztof Kozioł, rzecznik prasowy Budimeksu.

Szkoły z innych gmin za pośrednictwem strony www.domofonICE.pl mogą bezpłatnie zamawiać dla swoich uczniów karty ICE.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE