Reklama

PTTK w Jarocinie ma już 70 lat. ZOBACZ zdjęcia z jubileuszu

Opublikowano: ndz, 24 kwi 2022 15:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Oddział Polskiego Towarzystwa Turystycznego w Jarocinie świętował 70. rocznicę swojego powstania.

Reklama

Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego świętował swój jubileusz podczas spotkania w Jarocińskim Ośrodku Kultury. Wręczone zostały odznaczenia dla najbardziej zasłużonych członków nadane przez zarząd główny oraz kilkadziesiąt dyplomów, które jarociński zarząd PTTK przyznał swoim działaczom i instytucjom wspierającym ich działalność. W gronie wyróżnionych medalami znaleźli się m.in. Genowefa Kołodziejczak (srebrna odznaka PTTK), Krystyna Zawadzka, Gabriela Karolczak, Marian Broda i Andrzej Tobolski (medale za 50-lecie działalności w PTTK).  

Uroczystość poprowadził jeden z działaczy - Teodor Groblelny, były starosta jarociński, który jak sam przyznał, jest równolatkiem jubilata. Nie sposób było opowiedzieć o wszystkim, co wydarzyło się przez siedem dekad. Dlatego skróconą historię przedstawiła Maria Szymczak. Faktom towarzyszyła prezentacja multimedialna. Można się było dowiedzieć, że Jarocińska organizacja w czasach swojej świetności zrzeszała nawet ponad 1500 osób. W wielu szkołach i zakładach pracy działały koła PTTK-u. W ramach oddziału istnieją dwie sekcje: Klub Górski, który obecnie zawiesił swoją działalność oraz Klub Regionalistów, który założył i przez wiele lat prowadził historyk Jan Jajor. 

Życzenia na ręce obecnej prezeski Beaty Zjeżdżałki, która objęła funkcję na krótko przed wybuchem pandemii, życzenia, kwiaty i upominki przekazali przedstawiciele władz gminnych i powiatowych, dyrektorki biblioteki i muzeum oraz delegacje domu dziecka w Górze oraz dwóch szkół: Żerkowa, gdzie od bardzo wielu lat odbywa się Rajd Mickiewiczowski oraz Goli, w której co roku kończy się inna sztandarowa impreza - rajd "Pod parasolami". W prezencie od gminy jubilaci otrzymali mapy lokalnych atrakcji i szlaków rowerowych. Zapowiedziano, że już niedługo turyści będą mogli korzystać z najbardziej malowniczej ścieżki, która będzie wiodła m.in. obok młyna nad Lutynią, znanego z opowiadania Jarosława Iwaszkiewicza.

W części artystycznej wystąpił zespół reprezentacyjny Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Jarocinie oraz uczestniczki zajęć wokalnych prowadzonych przez Małgorzatę Bierłę w Społecznym Ognisku Muzycznym w Jarocinie. Tym ostatnim towarzyszył zespół kameralny złożony z absolwentów SOM pod dyrekcją Krystiana Wawrockiego. 

Po uroczystości był czas na rozmowy i wspominki przy kawie i urodzinowym torcie. Można też było zwiedzić okolicznościową wystawę w holu JOK-u.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy