Reklama

Przyszli weterynarze przygotowywali się do egzaminu na uniwersytecie

Opublikowano:
Autor:

Przyszli weterynarze przygotowywali się do egzaminu na uniwersytecie  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

Wydział Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu odwiedzili uczniowie Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach, którzy kształcą się w zawodzie technik weterynarii.

Uczniowie wzięli udział w kilku zabiegach przeprowadzonych u konia: poskramianiu, premedykacji (farmakologiczne przygotowanie do operacji - przyp. red.), kładzeniu i wywiązywaniu oraz intubacji, usuwaniu jąder i wybudzaniu. Młodzież miała również możliwość obserwowania badań diagnostycznych wykonywanych u psów i konia. W czasie wizyty przyszli technicy ze szkoły w Tarcach zapoznali się z ofertą kształcenia i procesem dydaktycznym Uniwersytetu Przyrodniczego. Ostatnim etapem wyjazdu było zwiedzanie wystawy „Body Worlds & The Cycle of Life”, która znajduje się w C.H. Magnolia Park Wrocław.

Jest to jedyna wystawa anatomiczna w Polsce poświęcona budowie człowieka, która pozwala bardzo szczegółowo poznać zakamarki ludzkiego ciała. Uczniowie mieli możliwość poznania zmian, jakie w nim zachodzą od poczęcia, poprzez okres niemowlęcy, dzieciństwo, dojrzałość, aż po starość oraz podczas choroby.

- Uczniowie podczas tego wyjazdu poszerzyli zakres swojej wiedzy. Zdobyli też kolejne doświadczenia weterynaryjne, które później będą mogli wykorzystać na zajęciach praktycznych przygotowujących do egzaminu w zawodzie. Może im to również pomóc w wyborze odpowiedniej ścieżki edukacyjnej bądź zawodowej - podkreślają opiekunowie grupy Justyna Duda, doradca zawodowy oraz lek. wet. Andrzej Giertych, nauczyciel ZSP-B w Tarcach.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE