Reklama

Proboszcz dwudziesty raz powitał pielgrzymów [WIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Proboszcz dwudziesty raz powitał pielgrzymów [WIDEO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

Kilkaset osób z Jarocina, Witaszyc i Siedlemina przyszło pieszo na uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Pocieszenia, które co roku na przełomie sierpnia i września odbywają się w sanktuarium w Golinie.

Jak podkreślił ksiądz Janusz Pytlik, kustosz i proboszcz parafii, tradycja odświętnego witania pielgrzymów ma ponad 300 lat. On sam wyszedł naprzeciw grupom już po raz dwudziesty. W tym roku po raz pierwszy osobną grupę zorganizowała parafia Matki Bożej Fatimskiej w Jarocinie. W skład najliczniejszej wchodzili wierni z parafii św. Marcina i św. Antoniego.

W tym roku sumie przewodniczył ksiądz kanonik Krzysztof Gabryelczyk, proboszcz z Twardowa, który również wygłosił kazanie. W tym roku na stoisku z wotami piosenki religijne zagrali i zaśpiewali uczestnicy zajęć w Szkole Muzycznej „Yamaha” w Jarocinie. Oprawę muzyczną głównej mszy św. zapewniła orkiestra dęta MCT z Żerkowa. Jak co roku odpustowi towarzyszyły stragany z zabawkami, pamiątkami. Nieodmiennie dużą popularnością cieszyły się stoiska z watą cukrową.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE