Reklama

Prawda historyczna z literacką fikcją w komiksie o Jarocinie

Opublikowano:
Autor:

Prawda historyczna z literacką fikcją w komiksie o Jarocinie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

Komiks „Lustro czasu” ponownie do kupienia. Na dodruk zdecydowało się Muzeum Regionalne w Jarocinie, w którym książka sprzedawana jest za 33 zł.

Na stronie gminy czytamy: „Komiks »Lustro czasu« to fabularyzowana, blisko 60-stronicowa opowieść o dwójce młodych ludzi – Dawidzie i Kasi – przemieszczających się w czasie i przestrzeni za pomocą magicznych luster. Para, a wraz z nimi czytelnicy, poznaje w ten sposób postacie oraz wydarzenia, które zapisały się historii Polski i Jarocina: legendarnego rycerza i władcę miasta Jarotę, wizytę Józefa Piłsudskiego na jarocińskim dworcu czy wjazd wojsk niemieckich na... rowerach na rynek we wrześniu 1939 r., spotyka również osoby powszechnie znane i lubiane w miasteczku jak ks. proboszcz Leon Lemański, u którego na plebanii w trakcie festiwali rozbijało się małe miasteczko namiotowe. Całość dała zaskakujący efekt - interesujące połączenie prawdy historycznej z literacką fikcją”.

Autorami wydawnictwa są Jacek Kowalski, jarociński rysownik i projektant postaci w grach komputerowych, oraz David J. Prescott, autor recenzji filmowych i literackich oraz twórca scenariuszy komiksów.

Za wydanie „Luster czasu” gmina Jarocin zdobyła „Złoty Format 2008” w kategorii wydawnictwo promocyjne i otrzymała 100 tys. zł na kampanię billboardową.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE