Reklama

Pokaz filmowy na imieniny św. Józefa

Opublikowano:
Autor:

Pokaz filmowy na imieniny św. Józefa  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

Parafia św. Marcina w Jarocinie z okazji uroczystości św. Józefa - oblubieńca Najświętszej Marii Panny organizuje w piątek 19 marca specjalny pokaz filmu „Jezus”.

Seans odbędzie się w piątek 19 marca w jarocińskim kinie „Echo”. Początek o godz. 15.00. Wstęp wolny. Kilka dni wcześniej ten sam film mogli obejrzeć uczniowie w ramach rekolekcji wielkopostnych.

Kult św. Józefa jako głównego patrona diecezji kaliskiej został oficjalnie zatwierdzony 13 lat temu. Uroczyste ogłoszenie tego faktu odbyło się rok później - 4 czerwca 1998 roku podczas obchodów pierwszej rocznicy wizyty Papieża Jana Pawła II w Kaliszu. Początki kultu w Kaliszu sięgają jednak XVII wieku. Do jego rozwoju przyczyniła się także wizyta Papieża Jana Pawła II (4 czerwca 1997 roku). Ojciec Święty nie tylko modlił się przed obrazem Świętej Rodziny, ale zawierzył mężowi Maryi i opiekunowi Jezusa wszystkie polskie rodziny oraz sprawę ochrony życia nienarodzonych w Polsce i na świecie.

Do 2003 roku dzień 19 marca jako uroczystość św. Józefa znajdował się na liście świąt nakazanych. Są to dni w roku, w których katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we mszy św. oraz powstrzymania się od tzw. prac niekoniecznych czyli takich, które utrudniają oddawanie Bogu czci, przeżywanie radości właściwej dniowi świątecznemu oraz korzystanie z należytego odpoczynku duchowego i fizycznego. (ls)

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE