Reklama

Piętnaście wolontariuszek pomogło niepełnosprawnym intelektualnie dzieciom

Opublikowano:
Autor:

Piętnaście wolontariuszek pomogło niepełnosprawnym intelektualnie dzieciom - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

"Uczę się pomagać - aktywna wolontariuszka" to nazwa projektu, który realizowany jest przez podopieczne Wielkopolskiego Samorządowego Zespołu Placówek Terapeutyczno-Wychowawczych w Cerekwicy Nowej (gm. Jaraczewo).

 

W ramach programu zorganizowana została wycieczka edukacyjna do Poznania. Dziewczęta najpierw zapoznały się z ideą wolontariatu oraz specyfiką pracy na rzecz osób niepełnosprawnych intelektualnie. Spośród wychowanek została utworzona piętnastoosobowa grupa wolontariuszek chcących dobrowolnie zaangażować się w działania pomocowe na rzecz dzieci i młodzieży niepełnosprawnej ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Borzęciczkach. Każda z nich miała za zadanie sprawować opiekę i być wsparciem dla dziecka z niepełnosprawnością intelektualną w nowym otoczeniu.

 

Wolontariuszki wraz z dziećmi odwiedziły Rogalowe Muzeum Poznania, gdzie zapoznały się z tradycją wypiekania rogali świętomarcińskich według oryginalnej receptury. Zwiedziły też zoo. Obserwacja zachowań dzieci w nowym środowisku uzmysłowiła wolontariuszkom bardzo ważną rolę nauczycieli - m.in. w zapewnieniu poczucia bezpieczeństwa, w radzeniu sobie z nowymi bodźcami.

 

Wyjazd do Poznania był współfinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego oraz Stowarzyszenie OD NOWA, działające w placówce w Cerekwicy Nowej.

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE