Reklama

Odkryją bohatera kolejarza z Jarocina

Opublikowano:
Autor:

Odkryją bohatera kolejarza z Jarocina  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

Rusza kolejna, trzecia edycja projektu edukacyjnego „Odkryj bohatera”. Tym razem wpisuje się ona w obchody Roku Jarocińskich Kolejarzy, który ogłosiła Rada Miejska w Jarocinie. Celem projektu jest upamiętnienie historii poświęconej jarocińskim kolejarzom oraz aktywizacja młodzieży na rzecz kultury.

Projekt adresowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjanych z terenu gminy Jarocin. Młodzież weźmie najpierw udział w tematycznych warsztatach, a następnie przeprowadzi i sfilmuje wywiady z wybranym „bohaterem” – kolejarzem. Zdobyte nagrania posłużą do stworzenia reportażu opowiadającego o Jarocinie – mieście kolejarzy, który wyemitowany zostanie na jarocińskim dworcu w Dniu Kolejarza. W ramach projektu przygotowana zostanie także mobilna wystawa poświęcona historii kolejnictwa w powiecie jarocińskim – informuje miasto na stronie internetowej.

Nauczyciele zainteresowani udziałem w projekcie zgłaszać mogą 4-6-osobowe grupy uczniów ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu gminy Jarocin do 7 maja pod adresem meilowym: fundacja@jarocin.pl

Zadanie realizuje Fundacja 750-lecia Jarocina wraz z partnerami – Muzeum Regionalnym w Jarocinie, Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy Jarocin, Amatorskim Klubem Filmowym „JAR”, Stowarzyszeniem Jarocin XXI oraz Towarzystwem Kolei Wielkopolskiej z siedzibą w Jarocinie. Projekt współfinansowany jest ze środków Gminy Jarocin, Powiatu Jarocińskiego i Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu.

ZOBACZ TEŻ

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE