Reklama

Oblężenie jubileuszowych atrakcji pomocy społecznej

Opublikowano:
Autor:

Oblężenie jubileuszowych atrakcji pomocy społecznej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jarocinie uczcił 25-lecie swojej działalności na festynie rodzinnym pod hasłem „Bliżej potrzebujących”, który odbył się na terenie przy Centrum Socjalnym. [DUŻO ZDJĘĆ]

Większość atrakcji została przygotowana z myślą o dzieciach. Zorganizowano kilkanaście konkurencji m.in. wyścigi w workach, rzuty do celu, skakanie na czas oraz rozwijanie i zwijanie papieru toaletowego. Były też zawody parami, w których brali udział rodzice, a nawet zmagania drużynowe w przeciąganiu liny. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody m.in. mp3 i zestawy do badmintona. Prawdziwe oblężenie przeżywało stoisko, na którym można było sobie pomalować twarz w fantazyjne wzorki albo przeistoczyć się w drapieżne zwierzę. Chłopcy najczęściej wybierali Batmana, a dziewczynki - motylki. Na placu pojawił się też ogromny kot, który rozdawał lizaki i fotografował się z najmłodszymi. Wszystkim smakowała grochówka z kotła oraz kiełbasa z grilla. Gościem specjalnym festynu była Jadwiga Podeszwa, autorka słownika gwary oraz książki dla dzieci „Pusia i Mikaduś czyli kocio-psie sprawki”, która przeczytała wielkopolską wersję znanej „Lokomotywy” Juliana Tuwima. Dodatkową atrakcję stanowił policyjny radiowóz.

- W tym miejscu nasz ośrodek funkcjonuje już dziesiąty rok. Mamy tu lepsze warunki, dlatego mogliśmy zaprosić państwa na nasz dziedziniec, na festyn z wieloma atrakcjami - powiedziała na wstępie Ewa Kunz, dyrektor MGOPS-u. Z zaproszonych gości o jubileuszu pamiętał tylko przewodniczący komisji spraw społecznych Romuald Gruchalski, który jako jedyny przedstawiciel władz samorządowych pojawił się na imprezie i to z bukietem kwiatów. - Dwadzieścia pięć lat minęło jak jeden dzień. Ja pamiętam, jak pani, pani Ewo, zaczynała. Życzę, żeby opieka społeczna pod pani kierownictwem nadal się rozwijała i żebyście pomagali tak jak dotychczas rodzinom, które takiej pomocy potrzebują. A państwu zgromadzonym życzyłbym samych słonecznych dni, a jeśli kiedykolwiek miałyby popłynąć łzy, to niech to będą łzy radości - powiedział radny.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE