Reklama

O Wielkanocy na początek

Opublikowano:
Autor:

 O Wielkanocy na początek - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

Z początkiem wiosny Muzeum Regionalne w Jarocinie inauguruje cykl spotkań pod nazwą „czwartki regionalne”. Pierwsze poświęcone będzie dawnym tradycjom wielkanocnym.

Jest to powrót do tradycji, ponieważ idea cyklu zrodziła się w latach 70. i była wówczas realizowana przez muzeum oraz nieistniejące już dziś Towarzystwo Kultury Ziemi Jarocińskiej. Raz w miesiącu - w czwartki muzeum gościć będzie specjalistów różnych dziedzin m.in. historyków, archeologów, etnografów czy historyków sztuki, którzy podzielą się z jarociniakami swoją wiedzą. Poruszane będą ciekawe tematy związane nie tylko z regionem. Wykłady odbywać się będą w dwóch cyklach: wiosennym (marzec - czerwiec) oraz jesiennym (wrzesień - listopad).

Pierwszy z „czwartków regionalnych” wprowadzi wszystkich w atmosferę zbliżających się świąt. Poświęcony będzie bowiem symbolice, obrzędom i zwyczajom związanym z Wielkanocą. Gościem muzeum będzie etnograf Witold Przewoźny z Muzeum Etnograficznego w Poznaniu. Wykład zatytułowany „Wiosenne świętowanie czyli polskie tradycje okresu Wielkanocy” wzbogacony zostanie prezentacją multimedialną. Tych, którzy chcieliby przekonać się, jak obchodzono święta dawnej i co przetrwało do dziś ze staropolskich tradycji, muzeum zaprasza do ratusza w czwartek 25 marca. Początek spotkania o godz. 17.00.
(ls)

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE