Reklama

(Nie)statystyczny sukces drużyny z "Jedynki"

Opublikowano:
Autor:

(Nie)statystyczny sukces drużyny z "Jedynki" - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

Drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie w składzie Daria Nowak, Klaudia Włodarczyk i Aleksandra Zandek z klasy III Technikum Ekonomicznego zajęła II miejsce i tytuł laureatów w siódmej edycji Wielkopolskiego Konkursu „Statystyka mnie dotyka”, którego organizatorami są: Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Polskie Towarzystwo Statystyczne oraz Urząd Statystyczny w Poznaniu.

Zespół zaprezentował temat: Ludność Polski do 2050 r. – stan, struktura i procesy demograficzne w latach 2013 – 2050 w przekroju terytorialnym. Celem konkursu jest edukacja w zakresie interpretacji danych statystycznych oraz stosowanie metod statystycznych w opisie, analizie i prognozowaniu zjawisk. Konkurs realizowany był w dwóch etapach. W pierwszym etapie zespół opracował wyniki badań statystycznych w postaci prezentacji multimedialnej i przygotował konspekt lekcji. Do etapu drugiego zostało zaproszonych 8 zespołów, które otrzymały największą liczbę punktów w etapie pierwszym.

Zadaniem uczestników etapu drugiego było przeprowadzenie i zarejestrowanie lekcji według konspektu i materiałów opracowanych w etapie pierwszym. Wśród finalistów drugiego etapu wielkopolskiego konkursu statystycznego znalazły się aż 4 zespoły z ZSP nr 1 w Jarocinie, reprezentowane przez uczniów klasy II i III Technikum Ekonomicznego. Drużyny pracowały pod kierunkiem Pani Małgorzaty Ginter – nauczycielki przedmiotów ekonomicznych.

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 11 czerwca br. Honorowym patronatem konkurs objęli: prof. dr hab. Janusz Witkowski - Prezes Głównego Urzędu Statystycznego, Elżbieta Walkowiak - Wielkopolski Kurator Oświaty oraz Piotr Florek -Wojewoda Wielkopolski.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE