Reklama

Nieme kino z muzyką na żywo na tarasie Kawiarni Filmowej

Opublikowano:
Autor:

Nieme kino z muzyką na żywo na tarasie Kawiarni Filmowej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura

Filmowy cykl „W Starym Kinie” wychodzi w plener. „Bestia” - jedyny zachowany polski film z Polą Negri z muzyką na żywo i śpiewem w wykonaniu Marcina Pukaluka wyemitowany zostanie w Jarocinie 4 sierpnia.

 

 

 

"Bestia" to jedyny zachowany w całości film z Polą Negri nakręcony w Polsce. Niemy obraz, który opowiada historię trójkąta miłosnego, będzie można zobaczyć za darmo na tarasie Kawiarni Filmowej w sobotę 4 sierpnia, o 21.00

 

Fabuła filmu opowiada historię Poli (w tej roli Pola Negri) - ubogiej, wiejskiej dziewczyny, która po scysji z rodzicami postanawia uciec z domu. Pomaga jej w tym jej adorator - Dymitr, który podstępem zaciąga ją do pobliskiego hotelu. Poli udaje się uciec od natrętnego absztyfikanta. Zabiera też ze sobą jego pieniądze. Wkrótce dziewczyna zaczyna marzyć o karierze scenicznej i zostaje tancerką w warszawskim kabarecie, gdzie dostrzega ją Aleksy. Mężczyzna zakochuje się w niej od pierwszego wejrzenia. Dziewczyna odwzajemnia jego uczucie. Nie wie jednak, że jej ukochany jest już żonaty. Tymczasem upokorzony Dymitr planuje krwawą zemstę.

 

Stworzony przez Negri wizerunek femme fatale w filmie rozbudził wyobraźnię publiczności. Aktorka szybko została dostrzeżona przez niemieckich producentów i od 1917 roku zaczęła grać w Niemczech. 

 

Podczas seansu w Jarocinie, oprócz instrumentów elektronicznych, pojawi się akordeon oraz śpiew w wykonaniu Marcina Pakulaka, kompozytora i muzyka, nagrodzonego m.in. za najlepsze udźwiękowienie filmu Generał w konkursie Vivarto.

 

Projekt  Filmoteki Narodowej współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach XI Priorytetu „Kultura i dziedzictwo kulturowe” Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Projekt dofinansowany przez Gminę Jarocin.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE