Reklama

Reklama

Mimo trwającej pandemii MAKI działa na terenie gminy Żerków [GALERIA]

Opublikowano: sob, 21 lis 2020 15:36
Autor:

Mimo trwającej pandemii MAKI działa na terenie gminy Żerków [GALERIA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura

Reklama

Fundacja „Zerknij Tu” działa na terenie gminy Żerków. Jej cel to aktywizacja lokalnej społeczności. Jedną jej z inicjatyw jest projekt o dość niezykłej nazwie MAKI.

 

 

Pomimo trwającej pandemii koronawirusa Fundacja "Zerknij Tu" przystąpiła do kolejnych projektów. Jednym z nich jest projekt MAKI, dofinansowany z rządowego Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Co kryje się pod wspomniana nazwą MAKI? To Mobilini Animatorzy Kultury skupiający w swoich szeregach lokalnych liderów takich jak: sołtysi czy działaczki Kół Gospodyń Wiejskich.

 

 

Idea projektu to zwiększanie dostępu do kultury na terenach wielskich. Fundacja „Zerknij Tu” zaprosiła do współdziałania wszystkie sołectwa oraz działające na terenie gminy Żerków Koła Gospodyń Wiejskich, które zobowiązane zostały do złożenia odpowiednich wniosków.

 

 

Dotąd w ramach projektu odbyły się: pokazy kina plenerowego w Antoninie oraz pokazy teatralne dla dzieci w Lisewie, Stęgoszy, Pawłowicach i Ludwinowie. Zrealizowana również została inicjatywa podjęta przez Radę Rodziców z Publicznego Przedszkola w Żerkowie. Nakręcono film prezentujący piosenkę, którą na zakończenie roku szkolnego zaśpiewało 25 przedszkolaków. Efekt można podziwiać na profilu facebookowym fundacji.

 

 

Pomimo zaostrzonego w ostatnim czasie reżimu sanitarnego Fundacji "Zerknij Tu"oraz współdziałającym z nią w ramach akcji MAKI organizacjom udało się dostosować pomysły do wszystkich wymogów. I tak w Lisewie powstała Lokalna Pracownia Kreatywności. W ramach jej działania będą obywały się zajęcia plastyczne i artystyczne.

 

 

Podobna inicjatywa powstała w Żerknikach z ramienia tamtejszego Koła Gospodyń Wiejskich. Tutaj również zorganizowano zajęcia artystyczne dla dzieci.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • rok temu | ocena +3 / -0

    brak rozsądku.

    To szczyt głupoty.

  • rok temu | ocena +2 / -0

    calineczka

    'zajęcia plastyczne i artystyczne"...hmmm ?