Reklama

Masz bliskich zmarłych na cmentarzu w Jarocinie? Zobacz grób w internecie

Opublikowano:
Autor:

Masz bliskich zmarłych na cmentarzu w Jarocinie? Zobacz grób w internecie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

Jarocin. Cmentarz w Jarocinie. Cmentarz komunalny. Nekropolie jarocińskie. Groby w Jarocinie

Informacje na temat każdego z 4.509 grobów znajdujących się na terenie cmentarza parafialnego można znaleźć na nowej stronie internetowej parafii św. Marcina, na której uruchomiono internetowy systemem zarządzania cmentarzem parafialnym.

Każdy nagrobek został sfotografowany i nadano mu numer. Jest też wersja mobilna dla telefonów komórkowych. [ZOBACZ TUTAJ]

- Można tam wirtualnie zapalić znicz lub złożyć wiązankę kwiatów. Myślę, że jest to ważne usprawnienie,  ponieważ wiele osób z całej Polski poszukuje grobów swojej rodziny. Myślę, że teraz z łatwością je znajdą. Można się też zapoznać z informacją, czy ten grób jest opłacony, ponieważ zgodnie z prawem po 20 latach grób może być zlikwidowany -  wyjaśnił ksiądz prałat Dariusz Matusiak, proboszcz parafii św. Marcina w Jarocinie. 

System póki co nie działa na cmentarzu komunalnym w Jarocinie, którym administruje ZUK. - Chcemy również wprowadzić podobne rozwiązanie. Od września trwają prace polegające na zbieraniu danych. Planowany termin uruchomienia systemu to początek 2017 r. - mówi prezes Marcin Leśniak.   

         

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE