Reklama

Które szkoły przysłały najwięcej piątek?

Opublikowano:
Autor:

Które szkoły przysłały najwięcej piątek? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

Szkoła Podstawowa w Goli miała największe szanse statystyczne, by wygrać w finale akcji „Piątka dla Gazety”. I tak się stało. VI klasa pojedzie na dwudniową wycieczkę do Wrocławia i Juraparku.

VI finał akcji „Piątka dla Gazety” już za nami. Organizator - „Gazeta Jarocińska” - postanowił przeprowadzić ją tym razem w Szkole Podstawowej w Goli posługując się kluczem „gminnym”. Poprzednie odbywały się bowiem w Żerkowie, Noskowie, SP nr 4 w Jarocinie, Magnuszewicach i Komorzu Przybysławskim. Nie bez znaczenia był też fakt, iż z tej szkoły napłynęło najwięcej kuponów od uczniów z piątkami i szóstkami - ponad 300 (na 2500 wszystkich). A jak to wyglądało w innych placówkach biorąc pod uwagę najwyższe wartości? Z podstawówki w Noskowie w tej samej gminie (Jaraczewo) przysłano do nas 184 kupony, z Ruska - 80. W gminie Jarocin prym wiodła Szkoła Podstawowa nr 3 ze 155 kuponami, między 80 a 90 zgłoszeń dostarczyli uczniowie SP nr 4, NSP w Roszkowie i w Siedleminie. Ponad 60 kuponów przyszło z SP w Klęce (gm. Nowe Miasto). W gminie Kotlin „łeb w łeb” szły podstawówki w Kotlinie, Magnuszewicach i Woli Książęcej (między 90 a 110). Rekordzistą, jeśli chodzi o aktywność we wszystkich placówkach była jednak gmina Żerków. Uczniowie tamtejszych szkół zaangażowali się solidarnie w akcję - z Żerkowa i Chrzana nadeszło do nas po 200 kuponów, z Komorza Przybysławskiego aż 258! Ogółem na naszej liście nie było ani jednej szkoły podstawowej powiatu jarocińskiego i gminy Nowe Miasto , w której podopieczni nie wykazaliby się dobrą oceną. Zgłoszenia przyszły też od kilku gimnazjów.

Statystycznie SP w Goli miała największe szanse na wygraną i tak się stało. Zwyciężczyni - Kinga Koster z kl. VI - przyznała, że sama wysłała ok. 60 kuponów. Dzięki niewiarygodnemu szczęściu (w ubiegłym roku także jej kupon okazał się zwycięski) 22 czerwca zabierze klasę na wycieczkę do Wrocławia i Krasiejowa. W stolicy Dolnego Śląska wjadą windą na wieżę katedralną, by obejrzeć panoramę miasta, potem zaplanowano rejs statkiem wycieczkowym po Odrze, zwiedzanie Ogrodu Japońskiego i pokaz „tańczącej fontanny” oraz zwiedzanie Ogrodu Zoologicznego, w tym pobyt w Afrykarium. Drugiego dnia w Juraparku szóstoklasistów czeka spotkanie z dinozaurami: ścieżka dydaktyczna i repliki dinozaurów, Tunel Czasu 3D, muzeum i wykopaliska, prehistoryczne oceanarium i park rozrywki.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom „Piątki dla Gazety”. Okazuje się, że nie ma rzeczy niemożliwych. Życzymy miłych wakacji i mamy nadzieję zobaczyć się z wami także za rok podczas VII edycji naszej akcji.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE