Reklama

Ksiądz odchodzi z dnia na dzień. Parafianie zaskoczeni

Opublikowano:
Autor:

Ksiądz odchodzi z dnia na dzień. Parafianie zaskoczeni - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

Mieszkańców i parafian w Kretkowie (gm. Żerków) zaskoczyła informacja o pożegnaniu miejscowego proboszcza ks. kanonika Waldemara Gruszki. Duchowny w najbliższym czasie ma odejść z parafii p.w. Wszystkich Świętych. Pożegnanie zaplonowano na najbliższą niedzielę.

- Informacja pojawiała się wczoraj na stronie internetowej parafii – zauważa jedna z mieszkanek, która napisała do nas za pośrednictwem DAJ ZNAĆ. Prosi o anonimowość i dodaje. - Wcześniej taka informacja nie padła. Pożegnanie będzie w niedzielę i tego dnia jest Przyjęcie Pierwszej Komunii Świętej przez dzieci, a na 13 maja było zaplanowane bierzmowanie, które zostało przełożone o tydzień później. Na stronie diecezji kaliskiej nie ma żadnej informacji.

Dlaczego księdza, który w Kretkowie przepracował ponad 5 lat, przenosi się w tak nagłym trybie? Z informacji do których dotarł portal i dziennikarze Gazety Jarocińskiej wynika, że duchowny miał zostać „planowo przeniesiony w lipcu do parafii w Lututowie.” Termin, jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, przyśpieszyły problemy, jakie ma tamtejszy proboszcz. - Ksiądz miał sam poprosić biskupa o przeniesienie i stąd te nagłe zmiany – mówi jeden z naszych informatorów. Z księdzem Gruszką póki co nie udało nam się porozmawiać.

Więcej o zmianach w kretkowskiej parafii w Gazecie Jarocińskiej.

Jest coś o czym warto poinformować innych? DAJ ZNAĆ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE