Reklama

Krzyż ŚDM po raz drugi w Jarocinie

Opublikowano:
Autor:

Krzyż ŚDM po raz drugi w Jarocinie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

Krzyż Światowych Dni Młodzieży oraz ikona Matki Bożej Salus Populi Romani pojawią się w piątkowy wieczór w Jarocinie. Jest to już druga peregrynacja symboli w naszym mieście. W sobotni wieczór, w drodze do Kalisza, zatrzymały się w parafii Chrystusa Króla.  

 

Pielgrzymka po Polsce odbywa się w trzydziestą rocznicę przekazania krzyża przez świętego Papieża Jana Pawła II młodzieży. W 1994 roku zapoczątkowano tradycję peregrynacji tego symbolu po kraju, w którym odbywają się kolejne spotkania ŚDM. W 2016 roku gospodarzem dni będzie Kraków. Od 2003 roku do krzyża dołączona została ikona Matki Bożej. Jest to współczesna kopia prastarego obrazu znajdującego się w bazylice Matki Bożej Większej (Santa Maria Maggiore) w Rzymie.     

Prosty drewniany krzyż o wymiarach 3,8 metra - zgodnie z przyjętym harmonogramem - dekanat jarociński wraz z żerkowskim powitają w piątek 9 maja. Krzyż przybędzie z Pleszewa, a w sobotę 10 maja zostanie przekazany do Krotoszyna.

Za peregrynację w diecezji kaliskiej odpowiedzialny jest diecezjalny duszpasterz młodzieży. Obecnie funkcję tę pełni pochodzący z Witaszyc - ksiądz Witold Kałmucki, który przed kilkoma laty był wikariuszem w parafii Chrystusa Króla w Jarocinie.

(ls)

Krzyż ŚDM w Jarocinie:

9 maja, godz.17.00 - powitanie symboli na Rynku, msza św. w kościele św. Marcina, godz. 19.40 (Rynek) - koncert zespołu „Wyrwani z niewoli”, godz. 21.00 - Apel Jasnogórski, godz. 21.30 (kościół św. Marcina) - adoracja połączona z prezentacją multimedialną poświęconą świętemu Janowi Pawłowi II przygotowaną przez scholę „Canticum Gaudium”

10 maja, godz. 9.00 (kościół św. Marcina)- msza św. z udziałem chorych i niepełnosprawnych z dekanatu jarocińskiego i żerkowskiego,godz. 11.00 - „Droga Światła” na trasie Rynek, plac przy kościele Chrystusa Króla, dworzec kolejowy, skwer przy Centrum Socjalnym, parking przy galerii i kościół św. Marcina, godz. 13.30(kościół św. Marcina)- adoracja, godz.14.30 - pielgrzymka z krzyżem do szpitala, Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji chorych z udziałem kandydatów do bierzmowania z dekanatu jarocińskiego i żerkowskiego, godz. 15.00 (kościół św.Jerzego)- msza św. na zakończenie, pożegnanie krzyża i ikony

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE