Reklama

Józef Skrzek - koncert w ruinach

Opublikowano: śr, 14 cze 2017 15:38
Autor:

Józef Skrzek - koncert w ruinach - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura

Józef Skrzek - znany multiinstrumentalista, wokalista i kompozytor wystąpi w Jarocinie w najbliższą sobotę 17 czerwca.

 

Koncert w ruinach kościoła Św. Ducha rozpocznie się o godz. 22.00. Wstęp wolny. Odbędzie się w ramach Festiwalu Siedem Aniołów: http://www.siedemaniolow.pl/festiwal-siedem-aniolow-jarocin-2017

Dzień później w niedzielę 18 czerwca zagra w czasie mszy św. odprawionej o godz. 9.00 w ruinach kościoła Św. Ducha.

Józef Skrzek jest uważanym za jednego z czołowych przedstawicieli polskiego rocka progresywnego i elektronicznego, ale w ostatnich latach komponuje głównie muzykę sakralną. Urodził się w 1948 roku w Siemianowicach Śląskich. Od dziecka ucząc się gry na fortepianie, w 1967 ukończył średnią szkołę muzyczną w Katowicach. Od 1968 współpracował z formacjami Mariolaine & Swinging Soul Corporation, Ślężanie i Ametysty, zaś w 1969 rozpoczął trwającą dwa lata współpracę z popularną grupą Breakout, z którą zagrał kilkadziesiąt koncertów i nagrał album 70a. W 1971 Skrzek założył Silesian Blues Band,  który od 1973 roku przyjął nazwę SBB. Grupa zawiesiła działalność siedem lat później, reaktywując się z sukcesem w 2000.

Od końca lat 70-tych komponuje muzykę teatralną, telewizyjną i filmową, a od początku lat osiemdziesiątych  coraz częściej koncertuje w kościołach, wykorzystując zarówno tradycyjne organy, jak i instrumenty elektroniczne.

W Jarocinie występował m.in. na festiwalu rockowym. W 2004 roku, w ramach pierwszej edycji Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej wraz z góralami w kościele św. Antoniego Padewskiego wykonał "Kantatę Maryjną". 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE