Reklama

Jarocin. Międzynarodowy Dzień Muzyki. Kto przyłączył się do obchodów?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Organizator

Jarocin. Międzynarodowy Dzień Muzyki. Kto przyłączył się do obchodów? - Zdjęcie główne

foto Organizator

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura 1 października na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Muzyki. Został on ustanowiony w 1975 roku z inicjatywy amerykańskiego wirtuoza skrzypiec i dyrygenta Yehudiego Menuhina, ówczesnego Prezydenta Międzynarodowej Rady Muzyki działającej pod egidą organizacji UNESCO. Jak to święto obchodzone będzie w Jarocinie.

Reklama

Międzynarodowy Dzień Muzyki - ustanowienie święta

Międzynarodowy Dzień Muzyki  obchodzony jest po raz 46. Pierwsze obchody zorganizowała Międzynarodowa Rada Muzyki, organizacja powołana przez UNESCO. Liczba krajów, w których działają jej członkowie i podlegające komitety sięga 150, czyli naprawdę jest tego sporo. Główną misją organizacji jest rozpowszechnianie i popularyzacja muzyki poprzez międzynarodową wymianę artystów, nagrań i materiałów nutowych. Polska Rada Muzyczna reprezentuje nas, muzyków, na forum krajowym, jak i międzynarodowym. Ma pod swoimi skrzydłami 32 instytucje muzyczne (filharmonie, uczelnie, wydawnictwa, stowarzyszenia itp.). 

Jak możemy obchodzić ten dzień? 

Międzynarodowy Dzień Muzyki to przede wszystkim specjalna coroczna okazja do wysłuchania koncertów i uczestnictwa w różnych wydarzeniach na całym świecie. Jest także wyśmienitą okazją do działań niestandardowych, promujących nowe rozwiązania muzyczne, odmienne od tradycyjnych form koncertowych. 

Międzynarodowy Dzień Muzyki w Jarocinie

Obchodów Międzynarodowego Dnia Muzyki nie zabraknie również w Jarocinie. Po raz kolejny włącza się do niego Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin, która bierze ponownie udział w projekcie „Wielkopolskie Śpiewanie”. Wszyscy ci, którzy chcą aktywnie uczestniczyć w obchodach tego nietuzinkowego święta, mogą wziąć udział we wspólnym śpiewaniu, które odbędzie się już dzisiaj  w Kamienicy Kultura o godz. 17.00. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy