Reklama

Fundacja i stowarzyszenie laureatami konkursu

Opublikowano:
Autor:

Fundacja i stowarzyszenie laureatami konkursu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

Dwie jarocińskie inicjatywy zostały laureatami w konkursie Działania Godne Uwagi zorganizowanym przez Stowarzyszenie Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich PISOP.

Kilkudziesięcioosobowa kapituła konkursowa nagrodziła Akcję Wesołych Ogrodników organizowaną przez Fundację „Ogród Marzeń” oraz „Prezentacje plastyczne i teatralne – przegląd twórczości osób niepełnosprawnych” realizowane przez Stowarzyszenie OPUS.

Z subregionu kaliskiego w konkursie rywalizowało w sumie dwanaście inicjatyw. Kapituła nagrodziła cztery z nich, a piątą wybrali internauci na portalu Facebook.

Jeśli chodzi o Fundację „Ogród Marzeń”, kapituła doceniła konsekwencję i efektywność prowadzonych działań, łączących różne środowiska, wsparcie potrzebujących mieszkańców wykluczonych ekonomicznie i społecznie oraz bardzo ciekawą formę zbiórki publicznej angażującej licznych wolontariuszy.

Stowarzyszenie OPUS zostało docenione za konsekwentne działania aktywizujące kulturalnie osoby niepełnosprawne, wspieranie rozwoju różnych aktywności osób niepełnosprawnych oraz integrację społeczności z osobami z niepełnosprawnością i objęcie zasięgiem działania całej Wielkopolski.


Nagrodą w konkursie są działania promocyjne w mediach, m.in. w „Głosie Wielkopolskim”, „Panoramie Leszczyńskiej” i Radiu Merkury, a także na stronach internetowych. Wszystkie zgłoszone w konkursie inicjatywy zostaną opisane w publikacji „Działania Godne Uwagi”.

A kolejna Akcja Wesołych Ogrodników odbędzie się w najbliższy weekend. Wolontariuszki i wolontariusze będą zbierali pieniądze na leczenie chorych dzieci.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE