Reklama

Animatorzy społeczni po pierwszym szkoleniu

Opublikowano:
Autor:

Animatorzy społeczni po pierwszym szkoleniu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

Osoby, które uczestniczą w projekcie szkoleń animatorów społecznych, mają za sobą pierwszy wyjazd do Warszawy. Odbył się on w dniach 27-28 marca.

Szkolenie przeprowadzono w Centrum Aktywności Lokalnej w Warszawie. Uczestniczki i uczestnicy dowiadywali się m.in. o animacji i jej znaczeniu, przedmiotach animacji, funkcjach animacji, cechach, wiedzy, kompetencjach i umiejętnościach lokalnego animatora, o jego zadaniach, funkcjach i metodach pracy. Przyszli animatorzy poznali też etapy animacji, fazy cyklu animacji oraz trudności i zagrożenia w pracy animatora.

Projekt dotyczący animatorów społecznych rozpisany jest na dwa lata. Urząd Miejski w Jarocinie liczy na dofinansowanie go z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Wniosek na 100 tys. zł złożyła Fundacja 750-lecia Jarocina. Rozstrzygnięcie konkursu ma się odbyć w pierwszej połowie kwietnia. – Jeśli się okaże, że nie dostaniemy środków, to będziemy szukać innych zewnętrznych źródeł dofinansowania. W ostateczności będziemy to finansować z budżetu gminnego – tłumaczy Bożena Kubacka, dyrektorka wydziału oświaty. – Jeżeli będziemy musieli pokrywać koszty z budżetu gminy, to będziemy je maksymalnie minimalizować – dodaje.

W projekcie uczestniczy 20 osób: Agnieszka Rybacka, Alicja Ostojska, Agnieszka Szeps, Adrianna Pańczak, Julia Rzepka, Łukasz Mitschke, Małgorzata Górka, Barbara Kalinowska, Dominik Kaczmarek, Agnieszka Nowak-Nowakowska, Kinga Pelec, Marta Osika, Izabela Spitalniak, Przemysław Chlebicki, Monika Klubś, Krystian Mikołajczyk, Aleksander Szczepański, Hanna Konieczna, Alicja Stasiak-Sikorska oraz Anna Węclewska.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE