Reklama

"Akty i portrety" w Skarbczyku

Opublikowano:
Autor:

"Akty i portrety" w Skarbczyku  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

 Do końca maja w Muzeum Regionalnym w Jarocinie można oglądać wystawę Dariusza Banasika „Akty i portrety”. Artysta na co dzień pracuje jako operator filmowy.

Dariusz Banasik jest absolwentem Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Skończył studia na Wydziale Radia i Telewizji - realizacja obrazu telewizyjno-filmowego. Z zawodu jest operatorem obrazu, kamery oraz realizatorem światła. W swej twórczości pozazawodowej fascynuje się przede wszystkim tematem aktu i portretu. Część prezentowanych w Jarocinie prac Dariusz Banasik zrealizował w Los Angeles, gdzie przez 15 lat mieszkał i nagrywał dla amerykańskich stacji telewizyjnych. Ostatnio pracuje w Warszawie jako wolny strzelec.

Artysta uważa, że czas jest ulotny i dlatego chce w fotografii pokazać ciało i twarz, które wiele mówią o kobiecie. Jego zdaniem na kliszy można zapisać to, co jest niezwykłe, intrygujące, czasem niedostrzegalne dla innych. Jego fotografie nie są biernym zapisem rzeczywistości, ale wyrazem osobistej inwencji twórczej, pomysłów i eksperymentów z technikami fotograficznymi. (ls)

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE