Reklama

Akademia Gitary w Jarocinie. Hiszpańskie rytmy na początek

Opublikowano:
Autor:

Akademia Gitary w Jarocinie. Hiszpańskie rytmy na początek - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

Czerń i czerwień, wachlarz i kastaniety, tamburyn i elementy flamenco, hiszpański temperament i angielska melancholia, radość i smutek oraz miłość i cierpienie - tak w największym skrócie można by streścić koncert inaugurujący ósmą edycję Festiwalu Akademia Gitary w Jarocinie.

W kościele św. Jerzego wystąpiła gitarzystka klasyczna - Anna Pietrzak oraz pochodząca z Meksyku - sopranistka Julieta González-Springer. Śpiewaczka występowała już w naszym mieście. Dwa lata temu wystąpiła z zespołem „Jacaras” i repertuarem złożonym z hiszpańskich pieśni barokowych.

W pierwszej części koncertu można było usłyszeć XVII-wieczne pieśni angielskiego kompozytora Johna Dowlanda. Na drugą część złożyły się hiszpańskie utwory autorstwa znanego pisarza i poety - Federico Garcia Lorki oraz kompozytora Manuela de Falli. Większość utworów była oparta na ludowych melodiach. Julieta González-Springer przybliżała słuchaczom tematykę każdej z pieśni.

Niedzielny koncert był dedykowany urodzonej w Jarocinie znanej sopranistce Elisabeth Schwarzkopf, w nawiązaniu do przypadającej w grudniu 100. rocznicy urodzin.

Kolejny koncert odbędzie się również w niedzielę - 23 sierpnia, ale tym razem w kościele św. Marcina w Jarocinie.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest darmowy.
W trakcie koncertów główny organizator, czyli Stowarzyszenie Bona Fide prowadzi zbiórkę publiczną na rzecz dzieci nieuleczalnie chorych. Dzięki zebranym środkom możliwe będzie przygotowanie dla nich świątecznych paczek.Imprezy w ramach Akademii Gitary w Jarocinie:

23 sierpnia, godz. 19.30 (kościół św. Marcina w Jarocinie) - recital Adriano Del Sal

25 sierpnia, godz. 19.30 (kościół św. Marcina w Jarocinie) - recital Krzysztofa Meisingera

26 sierpnia, godz. 19.00 (pałac Radolińskich w Jarocinie) - Akademia Gitary: Kurs Mistrzowski - koncert uczestników kursu oraz recital Karola Mruka

28 sierpnia, godz.19.30 (kościół św. Jerzego w Jarocinie) - recital Tomasza Zawieruchy

29 sierpnia, godz. 14.00 (Rynek w Jarocinie) - Happening Gitarowy w Jarocinie, wspólne wykonanie piosenki Bobby’ego McFerrina „Don’t worry, be happy” 5 września, godz. 19.00 (kino „Echo” Jarocin) - Napiórkowski Sextet „UP!”

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE