Reklama

Sytuacja w raszewskim DPS-ie

Opublikowano: pt, 30 paź 2020 10:10
Autor:

Sytuacja w raszewskim DPS-ie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kategoria

Reklama

W Domu Pomocy Społecznej w Raszewach wykryto zakażenie koronawirusem u pracowników i pensjonariuszy. Sytuacja uległa poprawie.

 

 

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o wykryciu ogniska koronawirusa u Domu Pomocy Społecznej w Raszewach. Był to pierwszy przypadek wykrycia zakażenia SARS-CoV-2 od początku trwania pandemii.

 

 

Zaczęło się od trzech pracowników placówki, u których potwierdzono zakażenie wirusem. Dyrekcja placówki wspólnie z burmistrzem Żerkowa, Michałem Surmą podjęli natychmiastową decyzję o przeprowadzeniu testów u wszystkich pensjonariuszy i pracowników DPS-u.

 

 

Testy na obecność koronawirusa przeprowadzono 19 października. Okazało się, że w tym małym DPS-ie, bo liczącej zaledwie 30 pensjonariuszy, 13 spośród nich jest zakażonych. Wirusa wykryto również u 9 pracowników. Natomiast stan jednego z mieszkańców domu wymagał natychmiastowego przetransportowania do szpitala.

 

 

Zakażeni podopieczni zostali więc odizolowani, a chorobę przechodzili bezobjawowo. Dla zapewnienia ciągłości opieki nad pensjonariuszami 6-osobowa kadra z wynikiem ujemnym, w tym dyrektor placówki - Renata Szablewska, pracowała nieprzerwanie nie opuszczając placówki.

 

 

Żerkowski urząd zorganizował również dodatkową pomoc dla DPS-u. Posiłki dla mieszkańców placówki dowożone są z dwóch miejsc: Śniadania i kolacje dostarcza Mickiewiczowskie Centrum Turystyczne. Natomiast obiady przygotowywane są przez Kawiarnię Filmową. 

 

 

Na dzień dzisiejszy sytuacja w Raszewskim DPS-ie została opanowana. Trzech pracowników, którzy jako pierwsi zostali zdiagnozowani na obecność koronawirusa powróciła już do pracy. Pozostali członkowie załogi rozpoczną pracę w nadchodzący poniedziałek.

 

 

DPS w Raszewach wychodzi na prostą. Pracownicy placówki zachowali się na 6 – powiedział nam burmistrz Michał Surma.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (5)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • rok temu | ocena +8 / -0

  podziękował ,za rogiem się schował

  Gdyby te pierwotne zakażenia zostały wykryte podczas badań przesiewowych w DPS to chwała p.Dyrektor i burmistrzowi,ale niestety one zostały nwykryte gdzie indziej i tylko zbiegowi okoliczności możemy zawdzięczać że nie zakaziło się 100% pensjonariuszy i personelu. Tak więc wzajemne podziękowania to możecie sobie państwo w d..ę wetknąć,a to po prostu był brak nadzoru ze strony burmistrza.W takiego typu placówce od kwietnia to powinien znalęść środki na badania przesiewowe a nie kina budować.

 • rok temu | ocena +10 / -0

  ola

  A co to jest kawiarnia Filmowa?Czy na Gołębiej gotują obiadki?

 • rok temu | ocena +9 / -1

  111

  A niby dlaczego z dwóch miejsc MCT , nie może się wyrobić , trochę to dziwne.

 • rok temu | ocena +10 / -0

  widz

  Całe szczęście że tych obiadów nie dostarcza Familijna.