Reklama

Reklama

Nowe wytyczne dla żłobków i przedszkoli. Ważne!

Opublikowano: ndz, 22 lis 2020 11:16
Autor:

Nowe wytyczne dla żłobków i przedszkoli. Ważne! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kategoria

Reklama

Zmiany wytycznych epidemicznych dotyczących przedszkoli i żłobków. Dotyczą one możliwości przyprowadzenia dziecka, gdy jeden z domowników przebywa na kwarantannie.

 

 

 

To już piąta aktualizacja wytycznych dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach, innych form wychowania przedszkolnego oraz żłobków. Wprowadzono w niej zapisy dotyczące osób przebywających na kwarantannie. Wczoraj premier Mateusz Morawiecki podał też ważne decyzje dotyczące szkół oraz ferii. 

 

 

Wcześniej w wytyczne mówiły, że do przedszkoli czy żłobków mogą uczęszczać tylko dzieci zdrowe, bez objawów sugerujących chorobę zakaźną oraz że nie wolno przyprowadzać dzieci, "jeśli w domu przebywa osoba w izolacji w warunkach domowych".

 

 

Przedszkola i żłobki - GIS podał nowe wytyczne

W najnowszej wersji wytycznych dodano zapis. Do placówki przedszkolnej i żłobka nie wolno przyprowadzać dziecka także wtedy, gdy "w domu przebywa osoba na kwarantannie".

 

 

Analogicznie pojawiły się również zapis dotyczący pracowników przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach, innych form wychowania przedszkolnego oraz żłobków. Wcześniej w wytycznych wskazano, że do pracy mogą przychodzić tylko pracownicy bez objawów infekcji górnych dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają w izolacji w warunkach domowych lub w izolacji.

 

 

W aktualnej wersji wytycznych dodano zapis, że do pracy w przedszkolu i żłobku nie można przychodzić także wtedy, gdy domownicy przebywają na kwarantannie.

 

 

Wytyczne GIS dotyczące przedszkoli i żłobków

Pozostałe wytyczne nie uległy zmianie. GIS nadal zaleca, by do grupy dzieci przyporządkowani byli, w miarę możliwości, ci sami opiekunowie. Grupa wraz z opiekunem przebywała w wyznaczonej i stałej sali. Powierzchnia każdego pomieszczenia przeznaczonego dla dzieci wynosi co najmniej 15 metrów kwadratowych od 3 do 5 dzieci. W przypadku liczby dzieci większej niż pięcioro powierzchnia sali dziennego pobytu ulega zwiększeniu na każde kolejne dziecko o co najmniej 2 metrów kwadratowych bez względu na czas pobytu dziecka. Dodatkowo zastrzeżono, że powierzchnia przypadająca na jedno dziecko nie może być mniejsza niż 1,5 metra kwadratowego.

 

 

W sali należy usunąć przedmioty i sprzęty, których nie można skutecznie uprać lub dezynfekować, w tym zabawki pluszowe. Przybory sportowe należy dokładnie myć, czyścić lub dezynfekować. Sale musza być wietrzone co najmniej raz na godzinę, w czasie przerwy, a w razie potrzeby także w czasie zajęć. W miarę możliwości należy uniemożliwić stykanie się ze sobą poszczególnych grup dzieci poprzez różne godziny przyjmowania grup do placówki czy różne godziny zabawy na dworze.

 

 

Zaleca się korzystanie przez dzieci z pobytu na świeżym powietrzu, przy zachowaniu wymaganej odległości od osób trzecich. Do przedszkola i żłobka dziecko może przyprowadzać tylko osoba zdrowa. Dystans, jaki powinni zachować rodzice i opiekunowie przyprowadzający i odbierający dzieci z placówki wobec pracowników oraz innych dzieci i ich rodziców powinien wynosić minimum 1,5 metra. Przed wejściem do budynku należy umożliwić skorzystanie z płynu dezynfekującego.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • rok temu | ocena +2 / -0

    zosia

    Wytyczne sobie a życie sobie . Posprawdzajcie sobie te przedszkola to zobaczycie na własne oczy te wytyczne.

  • rok temu | ocena +2 / -0

    ola

    wytyczne to dziś slowo klucz