Reklama

Nowa lista powiatów z dodatkowymi obostrzeniami

Opublikowano: czw, 24 wrz 2020 17:08
Autor:

Nowa lista powiatów z dodatkowymi obostrzeniami - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kategoria

Reklama

21 powiatów trafiło na listę, w tym dwa powiaty na listę powiatów czerwonych i 19 na listę żółtych. 10 powiatów zostaje wpisanych na listę tzw. stref alertowych.

 

 

Rekordowa liczba zakażeń w Polsce, w tym u 4 osób z powiatu jarocińskiego. 

 

 

Resort zdrowia okresowo aktualizuje listę powiatów, w których obowiązują dodatkowe obostrzenia w związku ze wzrostem liczby zakażeń w tych regionach. Lista powstaje na podstawie analizy wzrostu zakażeń w ostatnich 14 dniach. Jeśli nowych zachorowań było w tym okresie powyżej 12 na 10 tys. mieszkańców, wtedy powiat trafia do czerwonej strefy, a jeśli między 6 a 12 na 10 tys., to do żółtej.

 

 

Do strefy czerwonej trafiły tylko dwa powiaty: głubczycki, kartuski. Natomiast na listę oznaczoną kolorem żółtym wpisano powiaty: brzeski, suski, limanowski, myślenicki, nowotarski, tatrzański, trzebnicki, otwocki, przasnycki, kłobucki, Sopot, działdowski, nidzicki, piotrkowski, międzychodzki, bytowski, milicki, aleksandrowski oraz gostyński.

 

 

Co oznacza strefa czerwona?

W strefie czerwonej obowiązuje m.in. zakaz organizowania kongresów i targów, działania sanatoriów, wesołych miasteczek i parków rozrywki. W siłowniach określono limit osób - jedna na 10 m kwadratowych. W kinach może być 25 proc. publiczności. W kościołach lub w innych obiektach kultu dopuszczalne jest 50 proc. obłożenia budynku, na zewnątrz limit wyniesie 150 osób. Liczba osób biorących udział uroczystościach rodzinnych i w weselach została ograniczona do 50, z wyłączeniem obsługi. Wszędzie w przestrzeni publicznej konieczne będzie zakrywania nosa i ust.

 

 

Co oznacza strefa żółta?

W strefie żółtej obowiązuje między innymi limit jednej osoby na 4 m kwadratowe. w przypadku imprez takich jak: targi, wystawy, kongresy czy konferencje. W siłowniach jest limit osób – jedna na 7 m kwadratowych. W kinach może być 25 proc. publiczności. Liczba osób biorących udział w imprezach rodzinnych nie może przekroczyć 100 osób, z wyłączeniem obsługi.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • rok temu | ocena +0 / -0

    Afera

    Czy to prawda, że młodzi piłkarze Jaroty i ich rodziny są na kwarantannie? Jedna z grup będących na meczu wyjazdowym miala kontakt z osobą zarazona w autobusie ?