Reklama

Reklama

Nie masz maseczki? Będzie ci grozić nawet 5 lat więzienia

Opublikowano: czw, 8 paź 2020 10:08
Autor:

Nie masz maseczki? Będzie ci grozić nawet 5 lat więzienia - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kategoria

Reklama

Znowelizowane przepisy mówią wyraźnie – osoba, która z różnych przyczyn nie może zakrywać ust i nosa, będzie musiała na wezwanie policjanta okazać się zaświadczeniem lekarskim.

 

 

We wtorek (6 października) minister zdrowia Adam Niedzielski oraz komendant główny policji Jarosław Szymczyk zapowiedzieli, że przestrzeganie obostrzeń jest naszym obowiązkiem, ale i odpowiedzialnością za inne osoby. Ogłosili politykę „zero tolerancji” dla nieprzestrzegania obostrzeń zwłaszcza tych związanych z zakrywaniem ust i nosa.

 

 

Osoba, która z różnych przyczyn, np. zdrowotnych, nie może zakrywać ust i nosa, będzie musiała na wezwanie policjanta czy też funkcjonariusza straży miejskiej okazać zaświadczenie lekarskie. Stanie się to po wejściu w życie w sobotę 10 października znowelizowanych przepisów rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.
 

 

 

Do tej pory osoby, które nie zakrywały ust i nosa musiały posiadać samo oświadczenie. Niestety wiele osób niezasadnie korzystało z tej możliwości, wprowadzając w błąd co do swojego stanu zdrowotnego. Natomiast konieczność okazania zaświadczenia lekarskiego zakończy wiele dyskusji, które odbywały się podczas kontroli.

 

 

Osoba, która odmówi zakrycia ust i nosa, będzie musiała posiadać ważne zaświadczenie lekarskie lub inny dokument potwierdzający całościowe zaburzenia rozwoju, zaburzenia psychiczne, niepełnosprawność intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym albo głębokim lub trudności w samodzielnym zakryciu lub odkryciu ust lub nosa.


 


Dodatkowo policjanci będą mogli weryfikować autentyczność dokumentu u jego wystawcy, jeżeli będą mieli podejrzenie, że może być podrobiony. Za podrobienie, jak i posłużenie się fałszywym zaświadczeniem będzie uznane za przestępstwo, za które może grozić kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (6)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • rok temu | ocena +2 / -0

  Mieszkanka J.

  Ludzie opamietajcie się!!! W sklepie kościele na targu maska wskazana Ale w parku na pustym chodniku to przesada Brak wiedzy na temat mechanizmów przenoszenia wirusa Zniewolenie społeczeństwa epidemia strachu

 • rok temu | ocena +6 / -0

  prawda:)

  5 lat za podrobienie!!! Nie za brak maseczki. Tytuł wprowadza w błąd...

 • rok temu | ocena +6 / -0

  Maski w dół

  .....najważniejsze dać dobry tytuł

 • rok temu | ocena +2 / -1

  Mama

  A lekarze twierdzą że nie wystawiają takich zaświadczeń no pewnie 5 lat A z naszych podatków będziemy ich utrzymywac

 • rok temu | ocena +1 / -2

  POLAK

  Tak czy tak 5 lat :-P

 • rok temu | ocena +6 / -1

  Grazyna

  nie za dużo?