Reklama

Reklama

Minister ustalił zmiany w strefach. Gdzie znalazł sie powiat jarociński?

Opublikowano: pt, 18 wrz 2020 09:08
Autor:

Minister ustalił zmiany w strefach. Gdzie znalazł sie powiat jarociński? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kategoria

Reklama

Zaszły kolejne zmiany w strefach żółtych i czerwonych. Powiat gostyński nadal pozostaje w strefie żółtej. W jakiej strefie znalazł się Jarocin?

 

 

Tydzień temu diametralnie zmieniła się sytuacja w sąsiednim powiecie gostyńskim, który od ubiegłej soboty pozostaje w żółtej strefie.

 

 

Wczoraj wiceminister zdrowia Waldemar Kraska poinformował o zmianach jakie zaszły w strefach żółtych i czerwonych. Z trzech do 11 wzrosła liczba powiatów objętych dodatkowymi obostrzeniami. W czerwonej strefie znalazły się trzy powiaty: bytowski, kluczborski i milicki, w żółtej osiem powiatów: tatrzański, gostyński, nowotarski, aleksandrowski, głubczycki, myślenicki, kielecki i kartuski. 

 Powiatami w strefie czerwonej są: bytowski, milicki i kluczborski. Tydzień temu żaden z powiatów nie znalazł się w strefie czerwonej.

 

 

Natomiast w strefie żółtej pojawiło się sześć nowych powiatów: nowotarski, myślenicki, aleksandrowski, głubczycki, kielecki, kartuski. Dodatkowo utrzymano w żółtej strefie dwa powiaty: tatrzański oraz sąsiadujący z powiatem jarocińskim powiat gostyński.

 

 

Resort zdrowia okresowo aktualizuje listę powiatów, w których obowiązują dodatkowe obostrzenia w związku ze wzrostem liczby zakażeń w tych regionach. Lista powstaje na podstawie analiz dynamiki wzrostów zakażeń w ostatnich 14 dniach.

 

 

Do strefy czerwonej trafia powiat, w którym w ostatnich 14 dniach zachorowało powyżej 12 osób na 10 tys. mieszkańców. Do strefy żółtej trafia zaś teren, w którym zachorowało między 6 a 12 osób na 10 tys.

 

 

Powiat jarociński nadal pozostaje powiatem "zielonym". Oznacza to, że nie wprowadzono nowych obostrzeń, związanych z walką z koronawirusem.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.