Reklama

Reklama

KORONAWIRUS! Duży wzrost zgonów w powiecie jarocińskim z powodu COVID-19

Opublikowano: śr, 18 lis 2020 18:00
Autor:

KORONAWIRUS! Duży wzrost zgonów w powiecie jarocińskim z powodu COVID-19 - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kategoria

Reklama

Trzysta siedem osób to bilans zachorowań na koronawirusa w powiecie jarocińskim od 10 listopada do dzisiaj. Odnotowano również rekordową liczbę zgonów. W tym czasie zmarło aż 10 osób.

 

 

Na naszym terenie wciąż przybywa chorych na COVID-19. Nie ma dnia, aby w szczegółowym raporcie przekazywanym przez urząd wojewódzki nie pojawiły się nowe przypadki zakażeń w powiecie. W ciągu ostatnich 7 dni zachorowało 275 mieszkańców. Dla porównania październikowy bilans wyniósł 796 przypadków zakażeń SARS-CoV-2, natomiast od początku listopada zachorowało już 718 osób.

 

Szczegołowy raport zakażeń w Polsce, regionie i powiecie - znajdziesz TUTAJ. 

 

10 listopada w raporcie ministerialnym odnotowano 39 zakażeń w powiecie jarocińskim, niestety tego dnia zmarły 3 osoby. To największy dobowy przyrost liczby zgonów od początku trwania pandemii. Następnego dnia podano informację o pozytywnych wynikach testów u 44 osób. Liczba chorych poddanych hospitalizacji osiągnęła już 54 osoby. W kolejnej dobie nastąpił znaczny spadek zachorowań. W statystykach pojawiło się tylko 5 osób. Natomiast aktywnych przypadków zakażenia koronawirusem było 1.415.

 

 

13 listopada wystąpił znaczny wzrost nowych przypadków SARS-CoV-2. W raporcie pojawiło się aż 66 osób. Liczba mieszkańców poddanych kwarantannie wyniosła 1.221, natomiast aktywnie zakażonych -1.481. Kolejnego dnia, 14 listopada w raporcie znalazło się już 20 mieszkańców naszego terenu z pozytywnym wynikiem testu na SARS-CoV-2. Padł również rekord zgonów w Polsce. Z powodu COVID-19 i chorób współistniejących zmarło 548 osób, w tym jedna z powiatu jarocińskiego.

 

 

Niestety 15 listopada przekazana została informacja o zgonie kolejnego z mieszkańców powiatu. To 17. ofiara śmiertelna od początku trwania pandemii na naszym terenie. Odnotowano również zwiększoną liczbę zachorowań na COVID-19, bo aż 52 osoby, a 56 osób poddanych zostało hospitalizacji.

 

 

W poniedziałek 16 listopada dane statystyczne wykazały 49 nowych zakażeń na naszym terenie oraz kolejny zgon. Tym samym liczba zmarłych od początku trwania pandemii wzrosła do 18 osób. Kolejny dzień przyniósł nowe zakażenia wirusem SARS-CoV-2 u 23 osób. Urząd wojewódzki poinformował również o śmierci trzech mieszkańców nasze go powiatu.

 

 

Dzisiaj liczba nowych przypadków koronawirusa znacznie zmalała, bowiem w szczegółowym raporcie pojawiło się tylko 9 osób. Niestety zmarła kolejna osoba. Tym samym liczba zgonów od początku trwania pandemii wzrosła już do 22.

 

 

Według danych przekazanych nam przez Ministerstwo Zdrowia liczba zakażonych w powiecie jarocińskim od początku trwania pandemii wyniosła już 1.634 osoby. 1.150 pozostaje aktywnie chorych. Niestety nie wiemy ile jest na ten moment ozdrowieńców oraz liczba osób przebywających w szpitalu. Powodem sytuacji jest brak raportów przekazywanych przez PSSE w Jarocinie.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • rok temu | ocena +0 / -0

    jacekpl

    jak to zrobili Szwedzi https://medicalxpress.com/news/2020-11-baricitinib-treatment-linked-mortality-covid-.html