Reklama

Nie będzie połączenia szpitali w Jarocinie i Środzie Wlkp., będą zwolnienia

Opublikowano:
Autor:

Nie będzie połączenia szpitali w Jarocinie i Środzie Wlkp., będą zwolnienia - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kobieta i dziecko

Szpital w Jarocinie nie połączy się ze szpitalem w Środzie Wlkp.

Koalicja radnych powiatowych „Ziemi Jarocińskiej” oraz Prawa i Sprawiedliwości zrezygnowała z projektu fuzji po tym, jak prezes jarocińskiej lecznicy Marcin Jantas przedstawił analizy, które zostały wykonane w ramach przygotowań do połączenia.

- Nigdy nie mówiliśmy, że to jest superpomysł i od razu przystępujemy do jego realizacji - mówi Marcin Jantas, prezes szpitala. - Najpierw przeprowadziliśmy analizy pod różnym kątem, przede wszystkim ekonomicznym i medycznym - informuje.

- Analizy ekonomiczne wykazały, że rzeczywiście przez połączenie wynik finansowy obu szpitali poprawi się. Niestety, kosztem likwidacji oddziałów i redukcji zatrudnienia. Poza tym należy zdawać sobie sprawę z tego, że w połączonych oddziałach byłoby więcej pacjentów i tym samym zwiększyłyby się kolejki, czyli czas oczekiwania na świadczenie - twierdzi prezes Jantas.

Co w zamian proponuje zarząd szpitala, ile osób starci pracę, żeby lecznica mogła dalej funkcjonować - czytaj w wywiadzie z prezesem Marcinem Jantasem i starostą jarocińskim Bartoszem Walczakiem w najnowszym wydaniu „Gazety Jarocińskiej”.

 

O sytuacji w szpitalu przeczytasz też:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE