Reklama

Jarocin Festiwal 2015: Poświęć 5 minut, by uratować komuś życie

Opublikowano:
Autor:

Jarocin Festiwal 2015: Poświęć 5 minut, by uratować komuś życie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kobieta i dziecko

W trakcie festiwalu w Jarocinie (17-19 lipca) będzie miała miejsce rejestracja potencjalnych dawców szpiku. Punkt rejestracji zostanie zlokalizowany przy głównym wejściu na teren pola festiwalowego i będzie czynny codziennie w godz. 14.00-19.00.

Kto może zostać dawcą? Zarejestrować się może każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18. a 55. rokiem życia, ważący minimum 50 kg (bez dużej nadwagi). Zajmuje to tylko chwilę, polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. Wszyscy, którzy chcą się zarejestrować, powinni mieć ze sobą dokument tożsamości z numerem PESEL.

W Polsce co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi, czyli białaczka. Dla wielu pacjentów jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczepienie szpiku od dawcy niespokrewnionego. Cały czas są w Polsce pacjenci, dla których nie znaleziono dawcy wśród 22 milionów osób zarejestrowanych na całym świecie. By zwiększyć ich szanse Fundacja DKMS Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska, przy współpracy z Marleną Stachowiak-Pawlik oraz grupą wolontariuszy i wolontariuszek organizuje Dni Dawcy Szpiku podczas Festiwalu w Jarocinie.

Rejestracja dla potencjalnego dawcy jest bezpłatna. Wszystkie koszty rejestracji wynoszące 250 zł pokrywa Fundacja DKMS Polska ze środków własnych pochodzących z darowizn od osób prywatnych i instytucji. Ponieważ liczy się każda złotówka, darowiznę można wrzucać do puszki dostępnej w punkcie rejestracji.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE