Reklama

"Koleje Wolności 1918-2018" projekt dla uczniów w Jarocinie [WIDEO]

Opublikowano: sob, 6 paź 2018 10:57
Autor:

"Koleje Wolności 1918-2018" projekt dla uczniów w Jarocinie [WIDEO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Historia

Jarocin. Lokomotywa parowa na jarocińskiej stacji. Koleje Wolności 1918-2018. Powstanie Wielkopolskiego. Żywa lekcja historii dla uczniów.

 

 

"Koleje Wolności 1918-2019" to projekt, który ma na celu przybliżyć uczniom historię wielkopolskiego zrywu niepodległościowego.

Od 3 do 5 października lokomotywa parowa oraz wagony retro kursowały na wielkopolskich trasach. Pociąg stanął również na jarocińskiej stacji.

 

- Podróżujemy szlakiem Powstania Wielkopolskiego. Co odcinek dosiadają się do nas klasy szkolne w różnym wieku [...] Chcemy rozpalić w nich miłość do naszej małej ojczyzny - mówi Łukasz Gładysiak, koordynator projektu.

 

Pociągami retro podróżowały grupy uczniów oraz nauczyciele i rekonstruktorzy, którzy mieli za zadanie przybliżyć młodym ludziom historię wielkopolskiego zrywu niepodległościowego.

A już dzisiaj (6 października) pociąg relacji Poznań Główny - Swarzędz - Rokietnica - Kiekrz - zakończy bieg na dwrocu Poznań Dworzec Letni, gdzie odbędzie się finał projektu.

Specjalne pociągi to wspólna inicjatywa Samorządu Województwa Wielkopolskiego, Kolei Wielkopolskich, Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie, Parowozowni Wolsztyn oraz Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu.

Zobacz relacje wideo z wizyty pociągu retro w Jarocinie. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE