Reklama

Zdobądź zawód przyszłości w Tarcach

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: ZSP-B w Tarcach

Zdobądź zawód przyszłości w Tarcach - Zdjęcie główne

Zdobądź zawód przyszłości, na który warto się zdecydować | foto ZSP-B w Tarcach

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Edukacja ZSP-B w Tarcach jako jedyna szkoła na Ziemi jarocińskiej posiada w swojej ofercie naukę na kierunku związanym z ochroną środowiska. Technik ochrony środowiska to zawód na którym szczególnie dobrze jest się skupić ze względu na coraz większe zainteresowanie ekologią wśród ludzi. Polityka ekologiczna Polski i Unii Europejskiej wskazuje, że jest to jeden z najbardziej przyszłościowych zawodów. Aktualnie w wielu cenionych instytucjach poszukuje się inżynierów ochrony środowiska.

Reklama

Wykonując w przyszłości ten zawód nie dość, że zyskujemy ciekawą pracę to jeszcze działamy na plus dla naszej planety. Ekologia to jedno z najważniejszych zagadnień współczesnego świata, które ma ogromny wpływ na nasze życie i jego jakość.

Kierunek dający ciekawą pracę

Ochrona środowiska to dziedzina nauki, która gwarantuje ciekawą pracę w miejscach takich jak:
- instytucje samorządowe,
- inspektoraty,
- stacje sanitarno-epidemiologiczne,
- firmy zajmujące się recyklingiem i przeróbką surowców odnawialnych i wiele innych.

Ciekawa nauka w technikum

Nauka obejmuje projekty środowiskowe i szeroko rozumianą naukę o ekologii. Uczeń nabywa umiejętności i wiedzę w zakresie biotechnologii i recyklingu oraz nabywa wiedzę logistyczną w nawiązaniu do zagospodarowania odpadów. Dodatkowo wykwalifikowani nauczyciele przekazują mu wiedzę na temat obrotu surowcami pochodzącymi z odzysku oraz wykonywania analiz chemicznych. Uczeń potrafi badać jakość środowiska, zna zasady rekultywacji oraz uczy się na temat meteoroligii.

Coraz więcej młodych ludzi jest zainteresowanych nauką na tym kierunku. Wynika to oczywiście z coraz większej świadomości społeczeństwa w zakresie bycia eko.

Dlaczego warto wybrać szkołę w Tarcach?

Oprócz możliwości zdobycia dobrego zawodu dodatkowym atutem szkoły w Tarcach jest szansa uczestniczenia w wielu ciekawych szkoleń Unijnych oraz międzynarodowych wymian dla uczniów Erasmus. Szkoła wzięła udział również w Programie 4-tygodniowych praktyk dla uczniów w Irlandii. Placówka w Tarcach bierze też udział w projekcie dofinansowanym z Funduszy Europejskich pt. „Czas zawodowców BIS – Zawodowa Wielkopolska”, na które uczniowie jeżdżą na kilkodniowe szkolenia na Politechnikę Poznańską. Realizowany jest tam również projekt „Kształcenie zawodowe uczniów Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowego w Tarcach” dofinansowane również ze środków UE. Dodatkowo zlokalizowanie szkoły w terenach leśnych sprawia, iż klimat nauki jest zupełnie inny, niż w mieście.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy