I Grand Prix Polski 2021 w warcabach 100-polowych. Czy zawodnicy Komorzanki zdobyli medale?

Sport i rekreacja Zawodnicy Komorzanki wzięli udział w pierwszym Grand Prix Polski 21 w warcabach 100-polowych. Nikogo nie zdziwi zapewne fakt, że wrócili z kolejnymi medalami

W Miejskiej Górce odbyła się inauguracja Grand Prix Polski 2021. Zaszły jednak pewne zmiany. Otóż Polski Związek Warcabowy wydał zgodę, aby zawody odbywały się w roku kalendarzowym, a nie jak wcześniej sezonowo (jesień-wiosna). W cyklu Grand Prix Polski 2021 zaplanowano dziesięć turniejów, które będą się odbywały w różnych miejscach Polski.

W pierwszym Grand Prix Polski 2021 w warcabach 100-polowych wystartowali zawodnicy z całego kraju. Turniej przeprowadzono w kategoriach: żaków, orlików, młodzików i ekstraligi z podziałem na płeć.

Zawodnicy Komorzanki, jak można się było spodziewać, wrócili z medalami. Zdobyli sześć medali (1 złoty, 3 srebrne, 2 brązowe). W kategorii orliczek drugie miejsce zajęła Maja Rydz. W grupie orlików trzecią lokatę zajął Wiktor Grzebyszak. Wśród młodziczek złoty medal zdobyła Aleksandra Łukomska.

W grupie młodzików drugie miejsce zajął Maksymilian Hałas, a trzeci był Kacper Rogowski. W kategorii ekstraligi kobiet srebrny medal zdobyła Patrycja Tomczak. Tuż za podium znaleźli się: Danuta Bożejewicz, Bartosz Faustyniak, Nikola Filipiak. Wszyscy warcabiści Komorzanki zaciekle walczyli do ostatniego pionka. Część naszych zawodników rywalizowała ze starszymi przeciwnikami, inni zebrali cenne doświadczenie, a dla niektórych były to pierwsze takie poważne zawody.