Wprowadzono zamiany na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Jarocinie.
Tak jak już wcześniej informowaliśmy do SOR-u nie wchodzi się już głównym wejściem do szpitala, tylko według kierunkowskazów należy się udać z tyłu budynku - do wejścia naprzeciwko biurowca [ZOBACZ TUTAJ].
Dzięki tej zmianie rozdzielono pacjentów „wieczorynki” izby przyjęć i Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Wszystko po to, aby z tłumu chorych wychwycić tych, którzy potrzebują pomocy - Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.
Czytaj również: Trzy osoby nie żyją, a dwanaście zostało rannych
- Po wejściu pacjent powinien zgłosić się do personelu medycznego. Potem podejdzie osoba odpowiedzialna za triage, czyli wstępną ocenę stanu zdrowia. Przeprowadzi niezbędne badania: sprawdzi podstawowe parametry życiowe, zbierze wywiad i założy dokumentację pacjentowi, po czym zakwalifikuje go do określonej kategorii kolorystycznej - mówi lekarz Marek Stawski, kierownik Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.
W zależności od stanu chorego czas oczekiwania na wizytę lekarską może wynieść nawet 4 godziny. Pacjent „czerwony” w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia jest przyjmowany poza kolejnością.
Za stan nagły, wymagający podjęcia natychmiastowych czynności ratunkowych oraz leczenia uważa się m.in.: - uratę przytomności,
- napad drgawek,
- uporczywe wymioty,
- nasiloną duszność,
- silny ból głowy,
- nagły, silny ból brzucha,
- nagły i ostry ból w klatce piersiowej,
- krwawienie z przewodu pokarmowego,
- silne krwawienie z dróg rodnych lub dróg moczowych,
- uraz,
- zatrucie
Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.