- Kupując bilet miesięczny szkolny dla syna, dowiedziałem się, że nie ma już biletów „w jedną stronę” i zmuszony jestem zakupić bilet miesięczny „w dwie strony”, który kosztuje 62,50 zł z (50 % zniżką)" - napisał ojciec ucznia jednej z jarocińskich szkół.
Wcześniej za bilet szkolny z 37 % zniżką płacił niecałe 25 zł. - "Miało być lepiej, a wyszło gorzej i najbardziej są właśnie pokrzywdzone osoby, które jeździły autobusami na krótkich trasach w moim przypadku to linia nr 7 i 8. Bardzo proszę o przywrócenie zakupu biletów w jedną stronę" - dodał.
- 1 października 2019 r. wprowadzony został nowy system funkcjonowania Jarocińskich Linii Autobusowych, który znacznie ułatwia poruszanie się komunikacją miejską. Jego podstawą jest wprowadzenie jasnego i przejrzystego podziału na strefy (w gminie Jarocin są to strefy: miasto, śródmieście i obszar gminy), a także - nowych rodzajów biletów. Przestały funkcjonować bilety liniowe, na których wskazana była konkretna trasa przejazdu np. Jarocin - Tarce., a zaczęły obowiązywać bilety sieciowe, na podstawie których niezależnie od ilości przejechanych kilometrów czy miejscowości w jednej strefie, np. gminy Jarocin, za transport płacimy tyle samo - przekazuje prezes spółki, Maciej Zegar. - Takie rozwiązanie jest znacznym ułatwieniem dla podróżujących, a jego naturalnym skutkiem jest wprowadzenie nowego cennika biletów w tych strefach. W związku z nowym systemem funkcjonowania naszej spółki nie ma możliwości sprzedaży biletów jednostronnych. Pasażerowie podróżujący w jedną stronę mogą korzystać z biletów jednorazowych.