Jarocin. Szczepienia przeciwko COVID-19. Gdzie się zarejestrować? Jak dojechać?
Rozpoczyna się proces powszechnych szczepień przeciw COVID-19. Rejestrować mogą się już osoby powyżej 80. roku życia. Wyznaczono także punkty szczepień w każdej gminie. Osobom, które będą miały problem z dotarcie do nich, oferowana jest specjalnie organizowana pomoc.
CO WAŻNE w procesie szczepień - nie obowiązuje rejonizacja, co oznacza, że możemy się zaszczepić w każdym, wybranym punkcie.
Od 15 stycznia na szczepienie mogą się rejestrować seniorzy powyżej 80. roku życia. Od 22 stycznia będą mogły zrobić to osoby, które skończyły 70 lat. Szczepienia dla tej grupy rozpoczną się 25 stycznia.
Pozostali też już mogą zgłosić swoją chęć zaszczepienia się i poczekać na wystawienie e-skierowania.
Na terenie powiatu jarocińskiego i gminy Nowe Miasto swoją gotowość do przeprowadzenia akcji szczepień przeciwko COVID-19 w każdej gminie zgłosiło łącznie 9 podmiotów.
Ponad to dla osób, które nie są w stanie samodzielnie dotrzeć do punktu szczepień, uruchomione zostaną mobilne zespoły szczepiące. Informacja, które punkty szczepień w okolicy dysponują zespołami wyjazdowymi, dostępna jest za pośrednictwem infolinii, pod numerem telefonu 989.
Szczepienia przeciwko COVID-19 - gminy oferują bezpłatną pomoc mieszkańcom
Gminy powiatu jarocińskiego oraz Nowe Miasto wyznaczyły już koordynatorów akcji i uruchomiły numery telefonów, pod którymi można się kontaktować w razie jakichkolwiek problemów związanych z procesem szczepień, między innymi związanych z dotarciem do punktów, gdzie odbywają się szczepienia.
Z bezpłatnego dowozu do punktów szczepień mogą skorzystać: - osoby niepełnosprawne, posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę inwalidzką z w/w schorzeniami, - osoby mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejsca zamieszkania punktu szczepień.
Szczepienia przeciwko COVID-19 - gdzie i kiedy dzwonić, żeby otrzymać pomoc?
W gminie Jarocin zapotrzebowanie na transport do punktu szczepień - po otrzymaniu wyznaczonego terminu szczepienia - można zgłosić pod numerem telefonu: 731-238-538 od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 - 15.00. Osobie niepełnosprawnej może towarzyszyć opiekun lub przewodnik.
Telefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb transportowych do punktów szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 uruchomiła także gmina Żerków.
Z gminnym koordynatorem do spraw transportu na szczepienia - Grażyną Jajczyk po ustaleniu terminu szczepienia można się skontaktować pod numerem telefonu (62) 740-20-43 od poniedziałku do piątku w godzinach pracy urzędu miasta i gminy: poniedziałek 7.30 - 16.30, wtorek - czwartek 7.30 - 15.30 i piątek 7.30 - 14.30.
Personel jarocińskiego szpitala będzie zaszczepiony przeciwko koronawirusowi w pierwszej kolejności
Na terenie gminy Nowe Miasto informacji na temat zapewnienia bezpłatnego transportu do punktu szczepień udziela koordynator - Wiesław Schreiber pod numerem telefonu (61) 287-40-14 wew. 107, w poniedziałek od 8.00 do 16.00 i od wtorku do piątku od 7.00 do 15.00.
Kontakt z wyznaczonym koordynatorem akcji szczepień w gminie Kotlin Maria Konon jest możliwy pod numerem telefonu (62) 740-54-81, wew. 32, w godzinach pracy urzędu gminy od poniedziałku do piątku od 7.30 do 15.30.
W gminie Jaraczewo punkt zgłoszeń potrzeb transportowych oraz informacji o szczepieniach przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 działa pod numerem telefonu: 784-084-056 w godzinach pracy urzędu: w poniedziałek od 8.00 do 16.00, od wtorku do czwartku od 7.30 do 15.30 i w piątek od 6.00 do 14.00.
Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.