Drugi dzień Festiwalu. Jeszcze więcej wydarzeń w mieście!

Opublikowano:
Autor:

Drugi dzień Festiwalu. Jeszcze więcej wydarzeń w mieście! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Nim na dużej scenie w piątek pojawi się pierwszy zespół, czyli Kobranocka, warto wziąć udział w wydarzeniach w ramach Jarocin Festiwalu. W przestrzeni miejskiej czeka dużo atrakcji dla dorosłych i dzieci. Ponad 20 ciekawych akcji!

Od godz. 11.00 - 18.00 - (podcienia Ratusza) - stoisko edukacyjne zaprezentuje Instytut Pamięci Narodowej. Organizacja poprowadzi akcję informacyjną na temat Żołnierzy Wyklętych. W planach też m.in. rozdawanie broszur, ryngrafów i biało-czerwonych opasek. Będzie można wziąć udział w grach edukacyjnych.

O godz. 11.00 i 13.00 - (Galeria Skarbczyk) - zwiedzanie galerii jarocińskich murali z przewodnikami: Filipem Fajferem, kuratorem projektu i Kajetanem Jagiełką, uczestnikiem warsztatów i autorem murali.

Godz. 12.00 (Spichlerz Polskiego Rocka) - spotkanie z Anną Sztuczką, Krzysztofem Janiszewskim i Zbigniewem Krzywańskim - autorami książki „My Lunatycy. Rzecz o Republice”.


Godz. 12.00 (ruiny kościoła ul. Św. Ducha) - Msza św. dla uczestników Jarocin Festiwal 2016.

Od godz. 12.00 - 15.00 (dziedziniec Spichlerza Polskiego Rocka) - historia jarocińskiego festiwalu w formie przestrzennej gry planszowej.

Od godz. 12.00 - 15.00 (kino Echo) - przegląd filmów Arkadiusza Gołębiewskiego poświęconych podziemiu niepodległościowemu po roku 1945. Wstęp wolny.

Godz. 13.30 (Spichlerz Polskiego Rocka) - koncert zespołu Half Light „Nowe Orientacje” oparty na kompozycjach legendarnego debiutu Republiki „Nowe Sytuacje”.

Od godz. 12.00 - 14.00 (polana przed pałacem Radolińskich) - „Żywa Biblioteka” – przedsięwzięcie zachęcające do zapoznawania się z prawami człowieka i wzrostu świadomości na temat stereotypów i uprzedzeń. Przez 30 minut będzie można porozmawiać z księdzem, katolikiem, ateistą, feministą, osobą aseksualną, byłym narkomanem, aktywistką czy policjantką.

Godz. 14.00 (Galeria Skarbczyk) - oprowadzanie kuratorskie po wystawie 30/30 przez Mateusza Torzeckiego.

Godz. 14.00 (pałac Radolińskich, sala kominkowa) - spotkanie z Łukaszem Orbitowskim.

Godz. 14.00 - 18.00 (teren przed pałacem Radolińskich) warsztaty zdobienia koszulek metodą szablonu.

Godz. 14:30 (Spichlerz Polskiego Rocka) - premiera płyty „Nowe Sytuacje. Jarocin live 2015”. W spotkaniu wezmą udział Leszek Biolik, Zbigniew Krzywański, Jacek Bończyk oraz Leszek Gnoiński - autor ukazującej się w sierpniu książki poświęconej legendarnemu zespołowi Grzegorza Ciechowskiego.

Od godz. 15.00 - 20.00 (główne wejście na Jarocin Festiwal) - punkt rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego (konieczny dokument tożsamości z nr PESEL). Organizatorem akcji jest fundacja DKMS.

Godz. 15.00 (Galeria Skarbczyk) - spotkanie z Rosławem Szaybo, Grzegorzem Brzozowiczem i Mateuszem Torzeckim oraz projekcja filmu „Przyjaciele na 33 obroty”.

Od godz. 15.00 - 17.00 (polana przed pałacem Radolińskich) - muzycy rockowi czytają dzieciom fragmenty książek. Spotkanie poprowadzi Katarzyna Stoparczyk, która prowadzi audycję „Dzieci wiedzą lepiej” w „Trójce” Polskiego Radia.

Godz. 15.30 (Muzeum Regionalne w Jarocinie, Rynek-Ratusz) - spotkanie ze Sławomirem Zajączkowskim oraz Tomaszem Łabuszewskim, autorami komiksów historycznych z serii „Wilcze Tropy”.

Godz. 16.00 (Spichlerz Polskiego Rocka) - koncert „Czarno-białe ślady”, czyli utwory „Republiki” grane akustycznie.

Godz. 16.00 (pałac Radolińskich - aula) - „Jak budzić szkoły?”. Spotkanie z dr Marzeną Żylińską i Bożeną Będzińską-Wosik, założycielkami i propagatorkami ruchu „Budzących się szkół” w Polsce.

Godz. 16.00 (kino Echo) - pokaz filmu „Jarocin, po co wolność?”. Bilety w cenie 18 zł (normalny) i 15 zł (ulgowy).


Godz. 16.30 (Galeria Skarbczyk) - spotkanie z Sebastianem Frąckiewiczem, autorem książki „Żeby było ładnie. Rozmowy o boomie i kryzysie street artu w Polsce”.

Godz. 16.30 (Muzeum Regionalne, Rynek-Ratusz) - panel dyskusyjny. „PRL pomiędzy rzeczywistością, a tworzącą się legendą”. W spotkaniu wezmą udział prof. Antoni Dudek, autor książki „PRL bez makijażu”, Grzegorz Brzozowicz, autor książki „Resortowe dziecko rock’n’rolla” oraz Marek Sieprawski, autor książki „Miasteczko z ludzką twarzą”.

Godz. 20.00-24.00 (Spichlerz Polskiego Rocka) - „Wolna scena FanRocka”. W Spichlerzu zaprezentują się młode zespoły z całej Polski, z których publiczność wyłoni „Najjaśniejszą Gwiazdę Rocka”.

Na wszystkie wydarzenia oprócz pokazu filmu „Jarocin, po co wolność” w kinie „Echo” wstęp wolny. Także dla osób, które nie posiadają karnetu na Jarocin Festiwal.

Spotkania z autorami książek odbywają się w ramach projektu „Czytelnia rozproszona”.

Zobacz też: Festiwal w mieście START. Zobacz, co się teraz dzieje! 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE